piątek, 2 listopada 2012

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Zabrzański Górnik nadal w dobrej formie: „Trójkolorowi” w tym sezonie jeszcze nie przegrali, a stadion przy Roosevelta 81 jest w 2012 roku istną twierdzą nie do zdobycia. W spotkaniu inaugurującym 10. kolejkę ekstraklasy  piłkarze Adama Nawałki bez problemów ograli GKS Bełchatów, ale wynik nie jest zaskoczeniem – w końcu węgiel brunatny jest mniej kaloryczny od węgla kamiennego. :P

Ok, można przyczepić się do rozmiarów zwycięstwa – w końcu GKS zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jest jednym z głównych kandydatów do spadku, przed tygodniem bełchatowianie „przyjęli” u siebie piątkę od Polonii Warszawa, a w piątek przez godzinę grali w osłabieniu. Zabrzanie jednak ten mecz nie tylko mogli, ale wręcz powinni wygrać wyżej, ale albo pod bramką Adama Stachowiaka działy się cuda nie do opisania, albo piłkarze Górnika za bardzo kombinowali.

Jak wspominałem, Górnik w tym sezonie jest nadal niepokonany (obok Legii, która w niedzielę gra z Lechią w Gdańsku), a w roku 2012 żaden rywal nie wywiózł z Zabrza kompletu punktów. Tegoroczny bilans stadionu Ernesta Pohla wygląda następująco:

1) Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0
2) Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2
3) Górnik Zabrze - Łódzki KS 0:0
4) Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:0
5) Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0
6) Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0
7) Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
8) Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:2
9) Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 4:1
10) Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:0
11) Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:0

Ostatnią drużyną ekstraklasy, która cieszyła się ze zwycięstwa przy Roosevelta, był w grudniu zeszłego roku Śląsk Wrocław. W tym roku do Zabrza zawitają jeszcze Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk, więc istnieje spora szansa, że „Twierdza R81” w tym roku nie zostanie zdobyta.

02.11.2012; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
1:0 - Mariusz Przybylski 12'
2:0 - Aleksander Kwiek 56'

Czerwona kartka: Maciej Wilusz (30', za drugą żółtą) - GKS Bełchatów.

Widzów: 3000.

Bilet: 20 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz