sobota, 7 kwietnia 2012

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

Czesław Michniewicz już pakuje walizki? Kto wie – „Polski Mourinho” (hehe) debiut w Polonii Warszawa miał udany, bo łatwo ograł na własnym boisku Śląsk Wrocław, ale z Zabrza nie udało mu się wywieźć nawet punktu. Zresztą dla Michniewicza to druga w tym sezonie porażka przy Roosevelta, gdyż jesienią prowadzona przez niego Jagiellonia Białystok uległa Górnikowi 0:2.

Mecz na stadionie im. Ernesta Pohla po raz kolejny w tym sezonie rozpoczął się minutą ciszy – kilka dni przed spotkaniem z „Czarnymi Koszulami” zmarł Andrzej Mierzwa – były wiceprzewodniczący i członek Rady Nadzorczej zabrzańskiego klubu.

Górnik do spotkania z Polonią nie przystępował w roli faworyta, ale nie da się ukryć, że po zwycięstwie w poprzedniej kolejce, nad dobrze spisującą się tej wiosny Koroną Kielce, zabrzanie mieli apetyt na sprawienie kolejnej sensacji. Po cichu liczono pewnie na bohatera tamtego spotkania – Arkadiusza Milika. Niestety, młody napastnik gospodarzy tym razem popisał się tylko… przegraniem sytuacji sam na sam z Sebastianem Przyrowskim.

Skoro nie Milik, to ktoś inny musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Padło na Adama Dancha, który na kwadrans przed końcem zdobył jedyną tego wieczora bramkę – a dla obrońcy było to chyba w ogóle premierowe trafienie w polskiej ekstraklasie, na które czekać musiał… 102 spotkania (mogę być jednak w błędzie). Polonia po stracie bramki miała swoje szanse, ale tego dnia ktoś na górze chyba czuwał nad bramką Łukasza Skorupskiego. Z kolei Bóg opuścił sędziego Tomasza Musiała, który po bramce Dancha stał się 12. Zawodnikiem „Czarnych Koszul” – na szczęście tak samo skutecznym, jak pozostałych jedenastu.

Kibicowsko: podobnie jak w meczu z Koroną, i tym razem przy Roosevelta stawili się goście w niezorganizowanej grupie, ale w skromniejszym składzie, ponieważ polonistów było ok. 15-stu. Zabrzanie z kolei dopingowali nie tylko ze stadionu, ale również… zza płotu, a grupka fanów zgromadzonych na ulicy była całkiem spora i po przerwie zaprezentowała nawet mały pokaz pirotechniczny.

05.04.2012; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Widzów: 3000.

Bilet: 20 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz