poniedziałek, 22 października 2012

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Korona Kielce

Górnik Zabrze liderem ekstraklasy! Co prawda zabrzanie z pierwszego miejsca cieszyli się tylko przez około trzy godziny, bo już w piątkowy wieczór żółtą koszulkę odebrał im Lech Poznań, a w poniedziałek prowadzenie objęła Legia Warszawa, ale konia z rzędem temu, kto przed sezonem przewidziałby, że po ośmiu kolejkach Górnik znajdzie się – nawet na moment – na czele ligowej tabeli.

Szczerze mówiąc, do meczu z Koroną podchodził z lekką obawą, że przerwa na mecze międzypaństwowe źle wpłynie na formę podopiecznych Adama Nawałki. Nie chodzi nawet o fakt, że trzej gracze Górnika otrzymali powołania do reprezentacji, tylko o „wybicie” z ligowego rytmu. I początek meczu potwierdził, że moje obawy nie były bezzasadne: kielczanie groźnymi strzałami z dystansu kilkakrotnie zagrozili bramce Łukasza Skorupskiego, którego raz uratowała poprzeczka. Na szczęście przed przerwą, w odstępie zaledwie trzech minut, gospodarze rozstrzygnęli losy meczu, a w głównych rolach ponownie wystąpił duet Arkadiusz MilikPréjuce Nakoulma, który podzielił się bramkowym łupem.

Górnik liderem. Na razie tylko na trzy godziny. Na razie... ;) / źródło: 90minut.pl


Właśnie: Milik. Chłopak ma chyba jakiś patent na Koronę – punktował między innymi w zeszłym sezonie zarówno w Młodej Ekstraklasie (pierwszy jego gol w Górniku), jak i dwukrotnie w lidze (pierwsze jego gole w ekstraklasie), a w tym zdążył też już w tym sezonie zdobyć dwa gole w sierpniowym sparingu z kielczanami. Natomiast w tym sezonie 18-latek zdobył już sześć goli (plus jeden w Pucharze Polski) i jest liderem klasyfikacji strzelców (razem z Danijelem Ljuboją z Legii).

Zatem po ośmiu kolejkach Górnik nadal niepokonany, podobnie jak Legia Warszawa. Warto jednak odnotować informację, o której wielu pewnie nie zdawało sobie nawet sprawy: wygrywając z Koroną, zabrzanie przekroczyli barierę 2000 punktów w tabeli wszech czasów ekstraklasy:

Tabela wszech czasów, stan po 8. kolejce sezonu 2012-2013 / źródło: hppn.pl

Co ciekawego poza boiskiem? Na trybunach najciekawsze… trybuny – od meczu ze Śląskiem po zachodniej stronie zaczęło pojawiać się drugie piętro trybun. Doping na stadionie bez żadnej oprawy, ale w drugiej połowie Torcida przygotowała pokaz fajerwerków, odpalonych prawdopodobnie z przystadionowego parkingu (za powstającą trybuną południową).

19.10.2012; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:0 (2:0)
1:0 - Arkadiusz Milik 41'
2:0 - Préjuce Nakoulma 44'

Widzów: 3000.

Bilet: 20 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz