niedziela, 20 grudnia 2015

T-Mobile Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Spotkaniem w Lubinie, pomiędzy tamtejszym Zagłębiem a Górnikiem Zabrze, zakończyłem mój piłkarski rok 2015. I trzeba przyznać, że pożegnanie wypadło okazale -  na boisku padło aż sześć goli, a mimo słabej frekwencji nie gorzej było na trybunach stadionu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.


Rezultat z Lubina można uznać za sporą niespodziankę, bowiem w starciu z Górnikiem to miejscowi byli uznawani za faworyta. Co prawda w ostatnich spotkaniach „Miedzowi” grali w kratkę, ale zajmowali znacznie lepsza lokatę, niż zamykający tabelę zabrzanie. Ci z kolei, mimo fatalnej jesieni, na Dolny Śląsk wybierali się z serią pięciu spotkań bez porażki - po remisach z Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna, zabrzanie rozgromili lidera z Gliwic i wywieźli komplet punktów z Białegostoku, by przed tygodniem bezbramkowo zremisować u siebie z beniaminkiem z Niecieczy.

W Lubinie zaczęło się spokojnie, aby następnie w ciągu zaledwie pięciu minut oglądać wymianę trzech szybkich ciosów: najpierw trafienie Romana Gergela, następnie błyskawiczna odpowiedź Łukasza Janoszki oraz równie szybka riposta Bartosza Kopacza. Gdy wydawało się, że goście zejdą na przerwę ze skromnym prowadzeniem, w doliczonym czasie pierwszej połowy Damian Zbozień doprowadził do wyrównania po centrze z rzutu rożnego. W drugiej połowie Dos siatki trafiali już jednak tylko goście: dziesięć minut po zmianie stron pięknym strzałem z dystansu popisał się Radosław Sobolewski - ponownie trafiający w meczu z Zagłębiem, a na kwadrans przed końcem wynik ustalił Ołeksandr Szeweluchin.

Ciekawie było również na trybunach, choć tylko w sektorze dla przyjezdnych. Piątkowe starcie oglądało z trybun zaledwie 3782 widzów, z czego 851 zajęło miejsca północno-wschodnim narożniku. Zabrzanie, wspierani przez zgodowiczów z Dębicy (42), Katowic (22) i Rybnika (45), przybyli do Lubina w pełni przygotowani i oprócz sporego flagowiska przygotowali także sektorówkę z transparentem „Podgrzewamy atmosferę”, przy której odpalono nieco fajerwerków.


18.12.2015; Polska, T-Mobile Ekstraklasa:
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4 (2:2)
0:1 - Roman Gergel 19'
1:1 - Łukasz Janoszka 21'
1:2 - Bartsz Kopacz 24'
2:2 - Damian Zbozień 45'
2:3 - Radosław Sobolewski 55'
2:4 - Ołeksandr Szeweluchin 73'

Widzów: 3782.

Bilet: 15 PLN.

Linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz