21/11/2015

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Po raz drugi w tym sezonie pojedynek Górnika Zabrze z krakowską Wisłą zakończył się remisem 1:1. Nie jest to jednak żadne zaskoczenie zważywszy na fakt, że w trwających rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy „Trójkolorowi” i „Biała Gwiazda” zaciekle walczą o złoty medal w kategorii spotkań zakończonych podziałem punktów.

W zakończonej już rundzie jesiennej Wisła Kraków zremisowała 8 z 15 rozegranych meczów i razem z Pogonią Szczecin przewodziła w „remisowej klasyfikacji”. Tuż za plecami krakowian i „Portowców” plasował się duet z województwa Śląskiego, w którego skład wchodziły ekipy Górnika i Podbeskidzia Bielsko-Biała, które siedmiokrotnie dzieliły się punktami z rywalami. Dlatego też wynik piątkowego pojedynku nie jest chyba dla nikogo wielkim zaskoczeniem?

Remis na pewno mniej zadowolił przyjezdnych, którzy szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowali festiwal nieskuteczności. Co prawda Wisła na prowadzenie wyszła już w 100. sekundzie (sic!) gry po ładnej akcji tercetu Krzysztof Mączyński - Maciej Jankowski - Paweł Brożek, ale jeszcze przed przerwą „Biała Gwiazda” nie tyle mogła, co wręcz powinna dołożyć kolejne dwa gole. W 3. minucie, czyli zaraz po trafieniu Brożka, Łukasz Burliga zagrał „po linii”, ale Jankowski z najbliższej odległości nie trafił (!) w pustą (!!) już bramkę gospodarzy!!! Pół godziny później w dogodnej sytuacji po podaniu Brożka o kilka centymetrów przestrzelił Burliga. W pierwszej części gry zabrzanie mieli jedną doskonałą sytuację na doprowadzenie do remisu, ale po wrzutce Romana Gergela w piłkę nie trafił Maciej Korzym. Co nie udało się na kwadrans przed przerwą, udało się pięć minut po zmianie stron - po rzucie rożnym Roberta Jeża piłkę głową zgrał Rafał Kosznik, a do bramki Wisły trafił Bartosz Kopacz

Piątkowe spotkanie w Zabrzu przyćmiło smutne wydarzenie sprzed pięciu dni. W niedzielę (15.11.2015), w wieku 39 lat zmarł bowiem na zawał serca Krzysztof Maj. Pamięć dyrektora sportowego Górnika uczczono przed meczem minutą ciszy, podczas której na trybunie wschodniej odpalono symboliczny krzyż z rac, piłkarze gospodarzy wyszli na boisko w specjalnie przygotowanych koszulkach, natomiast na "młynie" zawisły dwa transparenty - jeden upamiętniający zmarłego, zaś drugi z hasłem: Wiele z tego, co dziś mamy, Tobie Krzysiu zawdzięczamy