wtorek, 5 października 2021

Fortuna:liga: MFK Karviná - FK Mladá Boleslav

Nie jest to z pewnością udany początek sezonu dla MFK Karviná. Zespół spod polskiej granicy po dziesięciu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli i jest jedynym w stawce, który nadal nie zasmakował zwycięstwa w rozgrywkach Fortuna:ligi. W niedzielę z kompletem punktów z Karwiny wyjechał FK Mladá Boleslav.


W okresie od rozpoczęcia nowego sezonu do końca września "eMeFKa" zanotowała tylko dwa zwycięstwa w meczach o stawkę - oba w rozgrywkach Pucharu Czech z rywalami z niższych klas rozgrywkowych. Po dziewięciu ligowych kolejkach, z bilansem 0-4-5, ekipa z Karwiny zajmowała oczywiście ostatnie miejsce w tabeli, ale w przypadku zwycięstwa nad "zespołem Skody" miała realne szanse na wyprzedzenie FK Pardubice oraz FK Teplice, które na wyjazdach mierzyły się z wyżej notowanymi rywalami. Niestety, zespół Josefa Webera nie wykorzystał potknięć sąsiadów z tabeli i sam uległ FK Mladá Boleslav 0:1.

Decydująca akcja meczu miała miejsce dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, a rozpoczęła się od... błędu defensywy gospodarzy. Przy linii bocznej piłkę stracił Antonín Křapka, do przodu ruszył Tomáš Ladra, a dalej poszło już jak po sznurku: Milan Škoda, Ewerton  i Marek Matějovský, który wpisał się na listęstrzelców.

Warto odnotować polski akcent: na ostatni kwadrans na murawie pojawił się Kacper Zych. 19-letni napastnik zastąpił na murawie znanego z występów w Ekstraklasie Michala Papadopulosa. Ciekawostką jest także... zaledwie pięcioosobowa grupa kibiców przyjezdnych, która z jedną flagą (Factory Youngsters) zameldowała się w sektorze gości.

Była to moja pierwsza wizyta w Karwinie od stycznia 2018 roku (wówczas sparing miejscowych z Górnikiem Zabrze rozgrywany był na bocznym boisku stadionu Kovona), natomiast na Stadionie Miejskim zawitałem po ponaddziewięciu latach. Przez ten czas pod adresem U hřiště 1700/2 zaszły spore zmiany, gdyż Městský stadion został gruntownie przebudowany. W latach 2014-2016, w ramach inwestycji wartej ok. 50 milionów złotych, zlikwidowano bieżnię lekkoatletyczną i wybudowano trzy nowe, zadaszone trybuny będące znacznie bliżej płyty boiska. Istniejąca przed laty zadaszona trybuna główna po zachodniej stronie boiska także przeszła gruntowną przebudowę, jednak zdecydowano się zachować jej kształt oraz charakterystyczny dach. Nowy, kameralny obiekt (pojemność: 4833 miejsc siedzących) został oficjalnie otwarty po awansie MFK Karviná do czeskiej ekstraklasy: 6 sierpnia 2016 roku, w spotkaniu II kolejki, miejscowi zremisowali 1:1 ze Zbrojovką Brno, a strzelcem inauguracyjnej bramki na wyremontowanym obiekcie został napastnik gospodarzy Pavol Jurčo.


03.10.2021; Czechy, Fortuna:Liga:
MFK Karviná - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
0:1 - Marek Matějovský 81'

Widzów: 2082

Bilet: 140 CZKLinki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz