wtorek, 23 października 2012

Klasa A: Karlikowo Sopot - Nörda Karwia

Nie da się ukryć, że piłkarsko Sopot zdecydowanie odstaje od swojego trójmiejskiego rodzeństwa. Gdańsk ma obecnie swojego reprezentanta, a raczej reprezentantkę w postaci Lechii w ekstraklasie, Arka Gdynia gra w I lidze, a Sopot? KS Sopot (dawny FC Sopot) oraz Karlikowo Sopot występują w Klasie A, a ligę niżej rywalizuje ostatni miejscowy klub – Potok Kamionka Sopot.

W miniony weekend razem z Arkiem z My Football Moments mogliśmy skorzystać tylko z oferty Karlikowa. KS Sopot w IX kolejce gdańskiej Klasy A pauzował, Potok Kamionka z kolei grał w niedzielne popołudnie, a ten czas zarezerwowany był na mecz Lechii ze Śląskiem…

Karlikowo Sopot za kilka miesięcy obchodzić będzie swoje (dopiero) dziesiąte urodziny. Klub został założony wiosną 2003 roku, ale początkowo występował tylko w lokalnej Lidze Salezjańskiej. Do rozgrywek mistrzowskich Karlikowo przystąpiło w sezonie  2007/08 i po pięciu latach w Klasie B, tego lata mógł cieszyć się z pierwszego w swojej krótkiej historii awansu.

Wspomniany wcześniej mecz Lechii ze Śląskiem nie pozwolił nam na obejrzenie całego spotkania Karlikowa z Nördą Karwia (zebraliśmy się w przerwie), ale chyba nic nie straciliśmy. Przyjezdni, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, już w pierwszej połowie zdobyli bramkę z pozoru niegroźnego strzału i utrzymali skromne prowadzenie do końca. A było to pierwsze zwycięstwo Nördy w tym sezonie.

21.10.2012, Klasa A, Gdańsk I:
Karlikowo Sopot - Nörda Karwia 0:1 (0:1)
0:1 – Daniel Dettlaff 27'

Widzów: ok. 40.

Bilet: Wstęp wolny.Trójmiejski hattrick:
Gdańsk | Gdynia | Sopot

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz