23/09/2021

Fortuna Puchar Polski: Górnik Zabrze - Radomiak Radom

W jednym z czterech "ekstraklasowych" spotkań I rudny Pucharu Polski Górnik Zabrze pewnie pokonał Radomiaka Radom 2:0. Łupem strzeleckim podzielili się: debiutujący w barwach gospodarzy  David Toševski oraz Jesús Jiménez. Zwycięstwo ekipy Jana Urbana mogło, a wręcz powinno być wyższe, ale jego podopieczni w niezwykle widowiskowy sposób zmarnowali kilka stuprocentowych okazji.

David Toševski na listę strzelców wpisał się w 39. minucie w... bardzo niecodziennych okolicznościach, bo po dośrodkowaniu z lewej strony boiska własnego bramkarza omal nie pokonał Mateusz Grudziński, a Macedończykowi pozostało tylko wpakować do siatki odbitą od słupka piłkę. Debiutant w barwach Górnika z trafienia powinien cieszyć się już kwadrans wcześniej, jednak stojąc na szóstym metrze przed pustą bramką zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Wynik w 80. minucie ustalił Jesús Jiménez po indywidualnej akcji - Hiszpan zszedł z lewego skrzydła i uderzeniem z granicy pola karnego nie dał szans Mateuszowi Kochalskiemu. W ostatnich minutach meczu Górnik mógł, a nawet powinien podwyższyć prowadzenie, ale Piotr Krawczyk najpierw spudłował w sytuacji sam na sam (świetne prostopadłe zagranie Lukasa Podolskiego), a w doliczonym czasie skopiował "wyczyn" Toševskiego z pierwszej połowy.

Środowy mecz Górnika z Radomiakiem - ze względu na transmisję meczu na antenach Polsatu Sport - zaplanowano na godzinę 14:30, co oczywiście miało ogromne przełożenie na frekwencję. Ostatecznie na trybunach pojawiło się 3318 widzów, w tym ok 50-osobowa grupa kibiców gości.

Ciekawostka: z czterech "ekstraklasowych" par, jakie zmierzyły się ze sobą w I rundzie Pucharu Polski, tylko mecz w Zabrzu zakończył się zwycięstwem gospodarzy:
  • Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
  • Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)