poniedziałek, 9 grudnia 2013

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Spotkanie 19. kolejki ekstraklasy pomiędzy Górnikiem a Widzewem Łódź rozgrywane 3 grudnia było dla zabrzańskich kibiców okazją do przygotowania okolicznościowej oprawy nawiązującej do… Temat przewodni nie trudno chyba odgadnąć, bo do czego mogli odnosić się miejscowi na dzień przed świętem górników, czyli popularną „Barbórką”? :)

Na około dziesięć minut przed końcem meczu w młynie pojawiły się dwa transparenty o treści: IDĄC CO DZIEŃ DO ROBOTY (na górze) PATRZĄ ŚMIERCI PROSTO W OCZY (na dole), natomiast nad głowami kibiców rozciągnięte zostało płótno przedstawiające górnika stojącego twarzą w twarz z kostuchą. Sektorówkę podświetlało kilka stroboskopów, a całość uzupełniły czarne świece dymne. Efekt był następujący:


Była to kolejna „barbórkowa” oprawa. Przed rokiem na meczu z Lechią nawiązano do Alojzego Piontka, który w 1971 roku po katastrofie w kopalni Zabrze-Rokitnica przeżył zasypany pod ziemią siedem dni. O tym spotkaniu przeczytać można tutaj.

Oprawa „Torcidy” na plus, szczególnie, że od pewnego czasu przy Roosevelta 81 nie działo się wiele pod względem „ultrasowskim”. Niepokoi natomiast spadek frekwencji, bo spotkanie z Widzewem nie przyciągnęło na skromne trybuny zabrzańskiego stadionu kompletu kibiców. Oficjalna frekwencja z wtorku to 2700 widzów.

Na boisku natomiast Górnik po raz kolejny… wygrywa 3:2 i serwuje swoim kibicom thriller. Komplet punktów w 86. minucie zapewnił rezerwowy Wojciech Łuczak, po świetnej asyście piętką Mateusza Zachary. Co ciekawe Łuczak, choć na boisku pojawił się chwilę wcześniej, nie mógł pozwolić sobie na zdjęcie koszulki po zwycięskim golu, bo jeszcze podczas rozgrzewki w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. ;p

Cieszyć mogą się zatem w Zabrzu, w Łodzi z kolei nastroje grobowe, bo Widzew nie wygrał na wyjeździe od... ponad roku. Czerwono-biało-czerwoni po raz ostatni wracali do domu z kompletem punktów 20 października 2012 roku (sic!), gdy w Gliwicach pokonali Piasta 2:1!

03.12.2013; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:2 (1:1)
0:1 - Krystian Nowak 21'
1:1 - Préjuce Nakoulma 44'
2:1 - Mateusz Zachara 56'
2:2 - Alen Melunović 68'
3:2 - Wojciech Łuczak 86'

Widzów: ok. 2700.

Bilet: 20 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz