27/05/2013

Klasa B: UKS Biskupice (Zabrze) - Młodość Rudno

Dosłownie kilkadziesiąt kroków od stadionu Gwarka Zabrze znajduje się szkolne boisko, na którym swoje mecze rozgrywa UKS Biskupice. Teren ten można śmiało polecić kibicom głoszącym hasło „Against Modern Football”, chociaż… niektórzy mogą stwierdzić, że jest ono w ogóle „against football”. ;p

UKS Biskupice, miejscami widniejący jako UKS Trampkarz Biskupice, to klub założony w 1997 roku, jednak do rozgrywek seniorskich sekcja piłkarska zgłoszona została dopiero w 2010 roku. Przez trzy sezony zespół z Biskupic dał się poznać jako ligowy średniak, zawsze plasując się gdzieś w środkowej części tabeli zabrzańskiej Klasy B.

Jak trafić na boisko UKS-u? Wystarczy kierować się na stadion Gwarka Zabrze, a później… przejść przez ulicę. Dla ułatwienia poniżej podglądowa mapka. Po prawej widać na niej obiekt Gwarka, po lewej -szkolne boisko, na którym gra UKS. „Against modern football” widać już z lotu ptaka. ;)

Po prawej widoczny fragment stadionu Gwarka Zabrze. Po lewej - boisko, na którym mecze rozgrywa UKS Biskupice.

W sobotę UKS podejmował u siebie Młodość Rudno, czyli zespół niekwestionowanego lidera rozgrywek (bilans 17-1-0), który już w poprzedniej kolejce zapewnił sobie awans do Klasy A. Faworyt był zatem znany, ale różnice z tabeli na boisku nie były widoczne. Młodość ostatecznie szczęśliwie uratowała remis, ale… nie mogę nie napisać tutaj o pewnej kontrowersji. Otóż po ok. 10-15 minutach II połowy z boiska „wylecieć” powinien napastnik gości z numerem 11, który w odstępie kilkudziesięciu sekund najpierw sfaulował trzymającego już piłkę bramkarza, a w następnej akcji po rzucie rożnym zdecydował się na strzał… ręką. Żółtą kartkę ujrzał tylko raz. A ciekawe, czy grająca w osłabieniu Młodość zdołałaby odrobić straty.

Dla równowagi, należy pochwalić strzelca pierwszej bramki dla przyjezdnych, który z rzutu wolnego uderzył nad murem w samo okienko. Aż szkoda, że nie włączyłem nagrywania. :(