wtorek, 28 maja 2013

Liga okręgowa: RKS Grodziec (Będzin) - Ciężkowianka Jaworzno

Co prawda pozostało jeszcze aż siedem kolejek, ale na dzień dzisiejszy można zakładać, że jesienią doczekamy się derbów Będzina w IV lidze. Na dobrej drodze by dołączyć do Sarmacji jest bowiem RKS Grodziec, który wciąż przewodzi II grupie katowickiej „okręgówki”. Dla mnie to nie lada zaskoczenie, ale ja się nie znam. ;p

Powodów mojej wizyty na boisku przy ul. Kijowskiej było kilka. Po pierwsze: do Grodźca nie mam daleko i aż wstyd, że jeszcze mnie tam nie było. Wysoka pozycja RKS-u oczywiście także miała znaczenie. Ale najważniejszy był dla mnie odnowiony obiekt lidera „okręgówki”, który dopiero w tej rundzie powrócił na własny stadion, korzystając w zeszłym roku z gościnności lokalnego rywala - Sarmacji.

Przebudowa stadionu RKS-u dotyczyła nowego budynku klubowego, który zastąpił dotychczasowe kontenerowe szatnie. Być może w ramach inwestycji zabrano się także za trybunę (nie wiem, czy miejsca siedzące były tam już wcześniej) i prawdopodobnie także za samą płytę boiska (murawa wygląda na… nadspodziewanie równą).

Najbardziej interesujące jest jednak samo położenie boiska, z którego rozciąga się widok na ruiny niefunkcjonującej już od blisko 35 lat Cementowni Grodziec:


Spotkanie z Ciężkowianką miało być dla walczącego o awans RKS-u formalnością i tak też się rozpoczęło - po 17 minutach lider prowadził już 2:0. Niektórzy pewnie szykowali się na pogrom, ale… przyjezdni postanowili sprawić psikusa i jeszcze przed przerwą odrobili straty. Niestety stracili także jednego zawodnika, a grając w osłabieniu przez całą drugą połowę ich szanse na utrzymanie remisowego wyniku znacząco spadły. RKS, mimo wielu prób, dopiero w 73. minucie zapewnił sobie zwycięstwo, choć trzeba także przyznać, że Cięzkowiankę dwukrotnie ratował słupek, raz poprzeczka, a i kilka świetnych interwencji zanotował jaworznicki bramkarz. 

Co do kibiców: na meczu pojawiał się raczej nieśmiały doping, choć uformowała się nawet grupka fanów uzbrojonych w bęben. Co ciekawe, nie dopingowali oni ze stadionu, a zza ogrodzenia.

25.05.2013; Liga okręgowa, Katowice II:
RKS Grodziec (Będzin) - Cięzkowianka Jaworzno 3:2 (2:2)
1:0 - Konrad Grosman 4' (k.)
2:0 - Damian Waśniewski 17'
2:1 - ? 38'
2:2 - ? 42'
3:2 - Konrad Grosman 73'

Widzów: ok. 100.

Bilet: 5 PLN.


2 komentarze:

  1. kibiców chyba ok 80 ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Fakt, "trochę" popłynąłem z tą widownią. ;p Dzięki za zwrócenie uwagi!

    OdpowiedzUsuń