25/04/2013

Klasa A: Jedność Strzyżowice - Orzeł Dąbie

Ponownie Klasa A. Ponownie Podokręg Sosnowiec. I ponownie… Orzeł Dąbie w jednej z głównych ról. Różnice? Oczywiście rywal Orła. ;p Ponadto czerwona kartka i więcej goli niż w niedzielnym spotkaniu przeciwko MCKS Czeladź - dokładnie to trzy razy więcej. W derbach gminy Psary piłkarze z Dąbia pokonali na wyjeździe Jedność Strzyżowice 4:2.

I tak, skoro w przeciągu zaledwie kilku dni oglądałem na żywo dwa mecze Orła, w tym miejscu mogłaby znaleźć się analiza oby tych gier i ich porównanie. Mogłaby, a może nawet i powinna, ale nie będzie, bo brak mi i chęci, i czasu. ;p Postaram się jednak streścić przebieg meczu w telegraficznym skrócie. :)

Na boisku lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy też jako pierwsi objęli prowadzenie. Jedność wyrównała po niespełna 10 minutach choć mogła szybciej, ale bramki strzelone ręką w piłce nożnej zazwyczaj się jednak nie liczą. Remis 1:1 do przerwy pozostawiał kwestę końcowego rezultatu otwartą, ale gdy w 57. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał grający trener (?) Jedności Michał Pawliczak stało się jasne, że gospodarzom w tym meczu może być ciężko nawet o punkt. O dziwo, Orzeł wyszedł na prowadzenie dopiero po prawie kwadransie gry w przewadze (dodać trzeba, że po ładnej indywidualnej akcji Daniela Wieczorka). Chwilę później było już 3:1 dla gości, ale po kilkudziesięciu sekundach drugą bramkę niespodziewanie strzeliła Jedność (także ładne trafienie - lob nad bramkarzem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego). W samej końcówce gracze z Dąbia zdobyli czwartą bramkę, przypieczętowując swoje zwycięstwo.

Wynik mógł być wyższy, ale nie uznano jednego lub nawet dwóch goli. Do tego w końcówce, grając już w przewadze, zespół Orła zmarnował ze trzy doskonałe sytuacje.

Warto jeszcze wspomnieć o „sky-boksie” na stadionie Jedności. Za płotem wzdłuż boiska znajduje się dom, z którego balkonu można by oglądać mecze Jedności. W środę jednak zainteresowanie było tam zerowe.