09/05/2016

Klasa C: Orzeł Stanica - Młodość II Rudno

Pięć minut - dosłownie o tyle spóźniłem się na niedzielne spotkanie Orła Stanica z rezerwami Młodości Rudno w ramach rozgrywek zabrzańskiej Klasy C. Czy przegapiłem coś ważnego? Oczywiście! Zaledwie 180 sekund od rozpoczęcia meczu czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości, którego między słupkami zastąpić musiał nominalny pomocnik

3 minuta spotkania: Tomasz Zaczkowski z LKS Młodość II Rudno otrzymał czerwoną kartkę - tyle wyczytać można z raportu w serwisie Łączy Nas Piłka. To i tak sporo, bo ja sam dopiero po dobrych kilkunastu minutach zorientowałem się, że goście grają w osłabieniu, a ich bramkarz występuje w spodenkach tego samego koloru, co pozostali zawodnicy z pola. Powód oczywisty - rezerwy Młodości dotarły do Stanicy bez rezerwowego bramkarza, dlatego od 4. minuty między słupkami stał Tomasz Będzikowski, nominalnie zawodnik drugiej  linii.

Czerwona kartka to nie jedyny cios, jaki na początku meczu otrzymał zespół gości. Po niespełna piętnastu minutach boisko opuścił również Marcin Prochota, który z ręką na temblaku musiał udać się do szpitala. Na murawie zastąpił go Mateusz Rewucki.

Mimo gry w osłabieniu i z pomocnikiem w bramce, rezerwy Młodości długo stawiały czoła gospodarzom, a bezbramkowy remis utrzymywał się przez ponad godzinę gry. Zespół z Rudna "pękł" dopiero w 67. minucie, by w ciągu kwadransa stracić aż pięć bramek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się Adrian Jędrasik i Roman Górecki, a wynik ustalił Zbigniew Frączek.

Wysokie zwycięstwo pozwoliło z pewnością poprawić morale w zespole Orła, który przed tygodniem przegrał na wyjeździe z Naprzodem Łubie aż 0:7. Goście natomiast nadal bez punktu w 2016 roku - rezerwy Młodości ostatnie zwycięstwo zanotowały jeszcze w październiku ubiegłego roku (3:1 z Koroną Bargłówka u siebie), a w Stanicy zanotowały piątą porażkę z rzędu.