środa, 20 czerwca 2012

Liga okręgowa (baraż): Concordia Knurów - GKS II Katowice

Tak ułożyły się losy w I grupie katowickiej okręgówki, że po 30 spotkań wciąż nie znane były rozstrzygnięcia na szczycie tabeli. Do IV ligi awans wywalczy bowiem tylko jeden zespół, a po zakończeniu rozgrywek identyczny dorobek i bilans bezpośrednich spotkań miały dwie ekipy: GKS II Katowice i Concordia Knurów.

W ostatniej kolejce rezerwy katowickiego zespołu uległy Krupińskiemu Suszec, a Concordia wygrała z Orłem Mokre z Mikołowa i zrównała się dorobkiem punktowym z GieKSą. Obie drużyny po 30 spotkaniach miały na koncie 68 punktów i identyczny bilans spotkań między sobą: w obu Mecach gospodarz zwyciężał 3:1. W takim wypadku o losach awansu miał zadecydować dodatkowy dwumecz.

Cóż, nic tylko się cieszyć – zawsze to niby dodatkowe emocje, ale dla groudnhoppera dodatkowa okazja do podbicia statystyk i odwiedzenia nowego obiektu. A ja dotychczas na stadionie Concordii nie byłem. A jest to stadion, o którym w środowisku stadionowych turystów było w zeszłym roku głośno! :)

Baraże o awans są z pewnością niezwykle ważne dla ekipy z Knurowa, która ma szanse powrócić do IV ligi po dwóch sezonach w okręgówce. Nie ukrywam, że i sam życzę im sukcesu w tej potyczce, bo zawsze lepszy awans dla pierwszej ekipy, niż zespoły rezerw. Niestety, w środę gospodarze polegli 0:2 i widmo pozostania w „okręgówce” na kolejny rok wydaje się coraz bardziej realne.

Poniżej zobaczyć można, w jaki sposób Concordia straciła pierwszą bramkę. Drugiej nie widziałem zbyt dokładnie, bo… dłubałem słonecznik. ;/ Ale chyba też padła po stałym fragmencie (rzut rożny?).


20.06.2012; Liga okręgowa, Katowice I - I mecz barażowy o awans.
Concordia Knurów - GKS II Katowice 0:2 (0:0)
0:1 - Farkas 60'
0:2 - Kowalczyk 75'

Widzów: ok. 250.

Bilet: 3 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz