27/06/2020

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Po jedenastu meczach i aż... dziewięciu miesiącach, "Twierdza Zabrze" w końcu została zdobyta. W spotkaniu 33. kolejki przy Roosevelta komplet punktów wywalczyła Wisła Kraków, czyniąc tym samym spory krok w kierunku utrzymania się w Ekstraklasie. Ci ciekawe, w grudniu ubiegłego roku w meczu z "Białą Gwiazdą" to Górnik przełamał swoją serię spotkań bez zwycięstwa.

Zabrzanie mogą być na siebie wściekli, bo w pierwszej połowie byli stroną przeważającą, ale mimo kilku okazji nie zdołali pokonać Mateusza Lisa. A po zmianie stron to Wisła od razu zabrała się do pracy. Już w pierwszej akcji drugiej połowy gospodarzy ostrzegł Maciej Sadlok, a po zaledwie minucie  było już 0:1, gdy podanie Rafała Boguskiego na gola zamienił Alon Turgeman, zapewniając krakowianom cenne zwycięstwo.

Dla Górnik była to pierwsza domowa porażka od... 28 września 2019 roku, kiedy zabrzanie przegrali 1:3 z Lechem Poznań. Od tego czasu Górnik w jedenastu spotkaniach przy Roosevelta zanotował siedem zwycięstw i cztery remisy:
05.06.2020: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2
14.06.2020: Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0

Mimo porażki z Wisłą, zabrzanie... zapewnili sobie utrzymanie w Ekstraklasie, a to dzięki porażce Arki Gdynia w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Lepsze nastroje zapanowały na pewno również w szeregach "Białej Gwiazdy", ponieważ na cztery kolejki przed końcem krakowianie mają już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.