poniedziałek, 19 października 2015

IV liga: Polonia Łaziska Górne - Unia Turza Śląska

W meczu na szczycie II grupy śląskiej IV ligi Polonia Łaziska Górne nie dała szans liderowi rozgrywek, z łatwością pokonując Unię Turza Śląska 3:0. Dla gości, którzy zwyciężyli dziewięć kolejnych spotkań na starcie sezonu, była to już druga porażka z rzędu, bo przed tygodniem na własnym boisku ulegli GKS-owi Radziechowy-Wieprz.

Piłkarze Unii Turza Śląska zanotowali fantastyczny start obecnego sezonu, bo tak trzeba określić komplet zwycięstw odniesiony w pierwszych dziewięciu kolejkach. Jednak przed tygodniem w tych dobrze pracujących trybach najwidoczniej coś się zacięło, bo rewelacja spod Wodzisławia Śląskiego niespodziewanie przegrała na własnym boisku z plasującym się w „ogonie” ligowej stawki zespołem GKS Radziechowy-Wieprz. Mogło się wydawać, ze to tylko wypadek przy pracy, ale spotkanie w Łaziskach Górnych potwierdziło, że Unia prawdopodobnie złapała zadyszkę…

Polonia z pewnością nie była „pewniakiem” w starciu z liderem. Choć to doświadczony zespół, który jeszcze kilka miesięcy temu rywalizował w III lidze opolsko-śląskiej, aktualnie prezentuje się „w kratkę”, co odzwierciedlał dorobek polonistów po dziesięciu kolejkach: sześć zwycięstw, trzy porażki i jeden remis. Do meczu Unią piłkarze z Łazisk Górnych przystępowali co prawda z drugiego miejsca, ale mając aż osiem punktów straty do lidera.

Tymczasem na „Pol-Arenie” straty tej nie było widać. Wręcz przeciwnie - można było odnieść wrażenie, że to gospodarze zajmują w tabeli wyższe miejsce, bo na murawie radzili sobie znacznie lepiej. Swoją przewagę Polonia udowodniła po raz pierwszy w 20 minucie golem Artura Korcza, a po zmianie stron na listę strzelców wpisali się jeszcze Radosław Kaczmarczyk i Mateusz Mazurek.

Mimo porażki Unia Turza Śląska pozostała na pierwszym miejscu w tabeli, ale jej przewaga nad „grupą pościgową” stopniała z ośmiu do pięciu punktów. Coraz bliżej za plecami lidera czają się piłkarze Polonii Łaziska oraz Krupińskiego Suszec (wygrana 2:0 z Unią Racibórz), mający już na koncie po 22 „oczka”.

Na meczu udało mi się spotkać Sebastiana, prowadzącego bloga Na Kibicowskim Szlaku. Jego opis meczu Polonii z Unią znajdziecie tutaj.17.10.2015; Polska, IV liga, grupa śląska II:
Polonia Łaziska Górne - Unia Turza Śląska 3:0
1:0 - Artur Korcz 20'
2:0 - Radosław Kaczamrczyk 72'
3:0 - Mateusz Mazurek 90'

Widzów:  ok. 250.

Bilet: 5 PLN.Linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz