19/09/2013

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

„Bo w Dębicy i w Zabrzu jest wiara, która łączy kibiców obu miast” - to temat oprawy zaprezentowanej przez kibiców Górnika podczas meczu zamykającego 7. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Zabrzanie postarali się na trybunach, postarali i na murawie - „Trójkolorowi” pokonali Zagłębie Lubin 2:1 i przed niedzielnym spotkaniem w stolicy zrównali się dorobkiem punktowym z liderującą w tabeli warszawską Legią.

Wspomniana oprawa odnosiła się do obchodzonej przed dwoma tygodniami 25. rocznicy „przybicia” zgody pomiędzy kibicami Górnika Zabrze oraz Wisłoki Dębica. Z tej okazji przygotowano sektorówkę z herbami obu klubów i datą 31.08.1988, którą uzupełniały dwa transparenty z hasłem „Bo w Dębicy i w Zabrzu jest wiara" (u góry) "która łączy kibiców obu miast" (na dole). Całość prezentowała się następująco:

źródło: Torcida.eu

Na boisku natomiast ciekawie (głównie w I połowie) oraz emocjonująco (głównie w ostatnich minutach). Górnik w pierwszej części gry prezentował się bardzo dobrze, goście z kolei fatalnie i trudno uwierzyć, że na przerwę piłkarze Adama Nawałki schodzili tylko z dwubramkowym prowadzeniem. A to mogło okazać się niewystarczające, bo za odrabianie strat zabrał się Arkadiusz Piech. Były napastnik Ruchu (co kilkukrotnie zostało mu z trybun „wypomniane” ;p ) zdobył kontaktową bramkę w 59. minucie, a już w doliczonym czasie gry trafił ponownie, ale z pozycji spalonej, przez co gol słusznie nie został zaliczony.

Z ciekawostek należy wspomnieć o kapitańskiej opasce, która pod nieobecność kontuzjowanego Adama Dancha trafiła na ramię Krzysztofa Mączyńskiego i… prawdopodobnie dodała mu mocy, bo chyba po raz pierwszy jego występ nie spotkał się z żadną krytyką z mojej strony, a nawet wręcz przeciwnie! ;p