22/04/2013

Klasa A: Górnik Bobrowniki Śląskie (Tarnowskie Góry) - Olimpia Boruszowice

Na mecz Górnika Bobrowniki Śląskie w Tarnowskich Górach po raz pierwszy wybrałem się mniej więcej rok temu. Wypad okazał się nieudany, bo… nie doczytałem, że żółto-niebiescy wcale nie grają na własnym stadionie, a na bocznym boisku Polonii w Bytomiu. Po 12 miesiącach postanowiłem więc się „odgryźć” i nadrobić zaległości. ;p

Na miejscu okazało się, że moja wizyta pokryła się z oficjalnym otwarciem nowego stadionu „Bobrów”. Choć nie, stwierdzenie o „otwarciu nowego stadionu” jest może nieco przesadzone, co jednak nie zmienia faktu, że obiekt przy ul. Piotra Skargi przechodził ostatnio kapitalny remont (m.in. wymianę płyty boiska). Tym samym spotkanie z Olimpią Boruszowice było dla zespołu gospodarzy powrotem na własny teren po trzech latach.

Piłkarze Górnika mieli za to motywację do gry i zwycięstwa. Nic z tego, Olimpia szybko objęła prowadzenie (co prawda po nieco przypadkowej bramce, co zobaczyć można na filmiku poniżej), a w drugiej połowie przypieczętowała zwycięstwo podwyższając na 2:0. I trzeba przyznać, że wynik był sprawiedliwy i odzwierciedlał boiskowe wydarzenia – przyjezdni z Boruszowic prezentowali się na przestrzeni całego spotkania lepiej niż gospodarze, których najlepszy okres gry przypadł dopiero na ostatnie minuty meczu, gdy wynik był już właściwie przesądzony.