14/11/2016

I liga: Górnik Zabrze - Wisła Puławy

Okazała wygrana Górnika na zakończenie pierwszej rundy zmagań na zapleczu ekstraklasy. W spotkaniu 17. kolejki zabrzanie pokonali u siebie Wisłę Puławy aż 4:0, odnosząc najwyższe w tym sezonie zwycięstwo, i awansowali na 5. pozycję w tabeli. To miły prezent dla Stanisława Oślizło, który w dniu meczu świętował 79. urodziny.

Strzelanie w meczu z Wisłą rozpoczął w 37. minucie Szymon Matuszek, któremu pozostało tylko dostawić nogę do podania Rafała Kurzawy. W ostatniej akcji pierwszej połowy na 2:0 podwyższył David Ledecký, chociaż tu akurat błąd popełnił sędzia liniowy, bo Czech znajdował się na pozycji spalonej. Po zmianie stron do siatki trafiali jeszcze Łukasz Wolsztyński (premierowy gol pierwszej drużynie Górnika) oraz Igor Angulo.

Dzięki zwycięstwu Górnik awansował na 5. miejsce w tabeli I ligi. Zabrzanie po 17 kolejkach mają na koncie 24 punkty, a  do miejsca premiowanego awansem tracą obecnie osiem oczek.

Przed pierwszym gwizdkiem na płycie boiska uhonorowany został Stanisław Oślizło. Legenda Górnika otrzymała symboliczną koszulkę z numerem 79 z okazji swoich 79. urodzin, które przypadały właśnie w dniu meczu z Wisłą. Pewne zwycięstwo 4:0 do doskonały prezent od drużyny choć podejrzewam, ze jubilat wolałby otrzymać go w nieco innych, bo ekstraklasowych okolicznościach.