13/11/2016

Klasa A: Sokół Orzesze - LKS Studzienice

Sokół Orzesze wciąż czeka na pierwsze punkty w tym sezonie. W miniony weekend piłkarze z Orzesza przegrali na własnym boisku z LKS Studzienice 0:3, wydłużając tym samym swoją fatalną serię do 14 porażek z rzędu. Do przedostatniego w tabeli LKS Gardawice zespół Sokoła traci w tej chwili osiem punktów.

Sytuacja Sokoła nie jest z pewnością do pozazdroszczenia. Zespół, który dwa sezony temu pożegnał się z „okręgówką”, w tej chwili jest na najlepszej drodze ku B Klasie. Co prawda pierwsze spotkanie w tym sezonie nie zapowiadało tragedii, bo Sokół na własnym boisku przegrał minimalnie (3:4) z Siódemką Tychy, to dalej było znacznie gorzej. W drugiej kolejce ekipa z Orzesza przegrała na wyjeździe z Fortuną Wyry aż 0:7, a dalej „wyłapała” również m.in. 1:8 na własnym boisku z Czaplą Kryry oraz 4:14 na wyjeździe z LKS Frydek.

W spotkaniu z LKS Studzienice Sokół z pewnością nie był faworytem, ale niespodziewanie zdołał do przerwy utrzymać bezbramkowy remis, co pozwalało optymistycznie patrzeć na drugie 45 minut gry. Niestety marzenia o przynajmniej jednym punkcie prysły już 10 minut po zmianie stron, gdy prowadzenie przyjezdnym dał Mariusz Janosz. W 63. minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego prowadzenie gości podwyższył Grzegorz Furtok, a kwadrans przed końcem wynik ustalił Dawid Pilar. Po stracie trzeciej bramki gospodarze posypali się doszczętnie - najpierw czerwonymi kartkami (w konsekwencji drugich żółtych kartoników) ukarani zostali Jacek Janiak i Dariusz Majchrzak, a w doliczonym czasie gry szansę na honorową bramkę dla Sokoła zmarnował Mariusz Kulisa, który z rzutu karnego trafił prosto w bramkarza Studzienic.

Po 14 kolejkach Sokół zerowym dorobkiem plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli tyskiej A Klasy i za tydzień stanie przed ostatnią w tym roku szansą wywalczenia ligowych punktów - ekipę z Orzesza czeka wyjazd do Pszczyny na mecz z rezerwami tamtejszej Iskry.

12.11.2016; Klasa A, podokręg Tychy:
Sokół Orzesze - LKS Studzienice 0:3 (0:0)
0:1 - Mariusz Janosz 56'
0:2 - Grzegorz Furtok 63'
0:3 - Dawid Pilar 73'

W 90. minucie Mariusz Kulisa (Sokół Orzesze) nie wykorzystał rzutu karnego (Michał Woźnica obronił).

Czerwone kartki: Jacek Janiak (78', za drugą żółtą), Dariusz Majchrzak (83', za drugą żółtą) - Sokół Orzesze.

Widzów: ok. 15.

Bilet: Wstęp wolny.