17/04/2016

Klasa A: Sokół Łany Wielkie - Naprzód Żernica

Sokół Łany Wielkie rozgromił na własnym boisku Naprzód Żernica 5:1 po golach Mateusza Raczyńskiego i Sergiusza Paseckiego i awansował na pozycję lidera zabrzańskiej A Klasy. Gospodarze w 2016 roku zanotowali komplet pięciu zwycięstw i z nawiązką odrobili sześciopunktową stratę, jaką po rundzie jesiennej mieli do prowadzącej w tabeli Młodości Rudno.

Piłkarze z Łan Wielkich już na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem - oba gole, w odstępie niespełna 120 sekund, zdobył Mateusz Raczyński. O napastniku gospodarzy można powiedzieć, że ma patent na zespół z Żernicy, bo w jesiennym spotkaniu miedzy tymi zespołami na listę strzelców wpisał się aż cztery razy (wygrana Sokoła 6:0). Jednak jego występ po zmianie stron przyćmił Sergiusz Pasecki, który pojawił się na boisku w 67. minucie, a dziesięć minut później miał już na koncie klasyczny hat-trick. Naprzód tego dnia stać było tylko na honorowe trafienie - w 87. minucie rzut karny wykorzystał Piotr Zieliński.

Dla Sokoła było to już siódme z kolei ligowe zwycięstwo. Zespół z Łan Wielkich po 21. kolejkach ma na koncie 50 punktów (bilans 15-5-1) i awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ponieważ Młodość Rudno tylko zremisowała w Chudowie z tamtejszą Gwiazdą 2:2.