13/03/2016

II liga: Puszcza Niepołomice - Olimpia Zambrów

To była udana inauguracja wiosny przed niepołomicką publicznością. W swoim pierwszym domowym spotkaniu w 2016 roku miejscowa Puszcza pokonała Olimpię Zambrów 2:1, a bohaterem gospodarzy został Wojciech Reiman, który zdobył dwa gole. W obu przypadkach pomocnik Puszczy wpisywał się na listę strzelców skutecznie egzekwując rzuty karne.

Historia Puszczy Niepołomice sięga 1923 roku. Wówczas w tym położonym na wschód od Krakowa mieście... zawiązane zostały dwie drużyny: Klub Sportowy "Niepołomianka" oraz Żydowski Klub Sportowy "Puszcza", które po trzech latach połączyły się tworząc Amatorski Klub Sportowy Niepołomice. W roku 1930 nazwa uległa zmianie, a zespół już jako Klub Sportowy "Strzelec" Niepołomice przystępuje do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu II Wojny Światowej niepołomicka drużyna wraca do gry ponownie jako AKS, a od 1948 roku przyjmuje nazwę Puszcza Niepołomice, która obowiązuje do dzisiaj (z kosmetyczną zmianą z LZS na MKS na początku XXI wieku) .

W ostatniej latach Puszcza przeżywa najlepszy okres w swojej blisko stuletniej historii. W sezonie 2009/2010 ekipa z Niepołomic wygrała grupę małopolsko-świętokrzyską III ligi, a trzy lata później... "współwygrała" (identyczny dorobek punktowy z Wisłą Płock) wschodnią grupę II ligi. Przygoda na zapleczu ekstraklasy trwała jednak tylko jeden sezon i latem 2014 roku Puszcza powróciła na trzeci poziom rozgrywkowy.

W obecnych rozgrywkach Puszcza radzi sobie... przyzwoicie, o czym świadczy miejsce w środku tabeli. Niepołomiczanie rok 2015 zakończyli na 10. lokacie, a rok 2016 zainaugurowali wyjazdowym remisem 1:1 z Wisłą Puławy. O wskazanie faworyta w spotkaniu z Olimpią Zambrów nie było łatwo, bo przyjezdni w tym sezonie spisują się niemal identycznie (punkt mniej na koncie), a boiskowe wydarzenia udowodniły, że przedmeczowe prognozy o wyrównanym starciu były trafione. Puszcza objęła prowadzenie w 18. minucie po golu Wojciecha Reimana z rzutu karnego i na przerwę schodziła w lepszych nastrojach, ale natychmiast po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania po rzucie rożnym, a do bramki trafił Mariusz Gogol. Komplet punktów niepołomickiej ekipie zapewnił 20 minut przed końcem Reiman, który ponownie wpisał się na listę strzelców skutecznie egzekwując "jedenastkę".