10/09/2015

Puchar Polski: UKS Szopienice (Katowice) - Pogoń Imielin

Tylu goli nie widziałem na żywo od trzynastu miesięcy. Po raz ostatni dziewięć bramek w jednym meczu miałem okazję oglądać na początku ubiegłego sezonu w Tarnowskich Górach, gdzie tamtejsza Iskra Lasowice pokonała Sokoła Orzech 5:4. Po roku podobny wynik osiągnęli zawodnicy Pogoni Imielin, którzy również w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski pokonali Katowicach UKS Szopienice 6:3.

A początek meczu wcale nie zapowiadał aż takiego strzelania. Pierwszy gol padł dopiero w 22. minucie, ale gdy już rozwiązano ten „worek z bramkami”, lawina ruszyła. ;) Po pierwszej połowie Pogoń prowadziła w Katowicach 4:0, a dziesięć minut po zmianie stron trafiła po raz piąty. Nie podłamało to jednak miejscowych, którzy choć z nikłymi szansami na odrobienie strat, nie mieli zamiaru się poddać. Efektem był strzelecki festiwal z obu stron, zakończony wynikiem 3:6. A na tytuł bohatera tego „szalonego” spotkania moim zdaniem zasłużył Mateusz Pacwa, który podobnie jak Mateusz Moch i Robert Stojak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ale jako jedyny trafił do obu bramek, tj. rywali oraz swojej. ;)

UKS Szopienice to jeden z młodszych klubów występujących w rozgrywkach pod patronatem Podokręgu Katowice, choć… nie do końca. Działający od dekady Uczniowski Klub Sportowy Szopienice jest kontynuatorem tradycji piłkarskiej sekcji Hutniczego Klubu Sportowego Szopienice. Latem 2008 roku UKS Szopienice w przystąpił, w miejsce swojego poprzednika, do rozgrywek katowickiej Klasy B, a po sześciu sezonach, z trzeciego miejsca, awansował do Klasy A, gdzie występuje obecnie.

Wizyta na meczu z Pogonią Imielin nie była moją pierwszą przy ul. 11 Listopada. W styczniu 2012 roku miałem przyjemność - po raz pierwszy i jak dotąd jedyny - przyglądać się zmaganiom futsalowym przy okazji meczu AZS AWF Katowice z Marwitem Toruń.