poniedziałek, 1 czerwca 2015

Groundspotting: LKS Frydek

Można by napisać żartem, że znajdująca się w gminie Miedźna wieś Frydek „ociera się” o II ligę - a to za sprawą położonej nieco na wschód Góry, w której działalność prowadzi właśnie drugoligowy Nadwiślan. ;) W samym Frydku również znajduje się klub piłkarski, ale rywalizujący na nieco niższym szczeblu rozgrywkowym. Dokładniej: w tyskiej Klasie B.

Pierwsze ślady zorganizowanej działalności piłkarskiej we Frydku pojawiają się w latach 80-tych XX wieku. W roku 1982 powstał we wsi Ludowy Zespół Sportowy Frydek, który jednak dość szybko, bo już po kilku latach, zawiesił swoją działalność. Reaktywacja nastąpiła trzy dekady później, na początku nowego stulecia - LKS Frydek początkowo prowadził pracę tylko z grupami młodzieżowymi, a w 2010 roku zgłosił do rozgrywek Klasy C podokręgu Tychy drużynę seniorów. Po trzech sezonach żółto-czarni awansowali do Klasy B, gdzie występują obecnie. Aktualnie, na finiszu rozgrywek, LKS Frydek zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ustępując Iskrze II Pszczyna oraz Czarnym Piasek, wciąż zachowując szanse na awans.

Korzystając z okazji, warto pochwalić internetowy serwis żółto-czarnych, który na tle innych klubów 8. ligi z pewnością się wyróżnia in plus - i to nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim na zawartość.Zdjęcia wykonałem w marciu 2015 roku.


Linki:

1 komentarz:

  1. awansowal do klasy A, pokonujac bezposredniego rywala w wyjazdowym meczu 5-0! :)

    OdpowiedzUsuń