wtorek, 22 kwietnia 2014

Klasa A: Łazowianka Łazy - Milenium Wojkowice

Po meczu w Siewierzu szukałem w okolicy kolejnego spotkania. Spośród trzech rozgrywanych o godzinie 16:00 wybrałem ten rozgrywany w Łazach, gdzie miejscowa Łazowianka podejmowała Milenium Wojkowice. Obie drużyny były sąsiadami z ligowej tabeli, jednak ośmiopunktowa przewaga gospodarzy kazała w nich upatrywać faworyta. Słusznie…

Po 19 kolejkach sosnowieckiej Klasy A sytuacja obu drużyn wyglądała następująco: Łazowianka zajmowała 5. miejsce z dorobkiem 36 punktów, natomiast tuż za jej plecami znajdowali się piłkarze z Wojkowic, choć na koncie mieli zaledwie 28 ugranych „oczek”. Wniosek był prosty: gospodarze wciąż zachowywali szanse na wywalczenie awansu do „okręgówki”, natomiast przyjezdnym już na tym etapie pozostaje raczej tylko walka o jak najlepsze miejsce w środku tabeli.

Wynik na boisku był zgodny z moimi oczekiwaniami. Stawiana przeze mnie w roli faworytów Łazowianka nie miała większych problemów i łatwo zwyciężyła 3:0. Co ciekawe, gospodarze dwie z trzech bramek zdobyli w pierwszej połowie, gdy przyszło im grać pod wiatr.

Łazowianka Łazy powstała w 1923 roku jako Klub Sportowy „Łazowianka” i istniała nieprzerwanie przez piętnaście lat, kiedy to została wchłonięta przez utworzone w 1936 Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Łazy. Po II Wojnie Światowej, w 1957 roku, klub został reaktywowany pod nazwą Terenowy Klub Sportowy "Łazowianka", a od 1984 roku występuje pod obowiązującą do dzisiaj nazwą Kolejowy Klub Sportowy "Łazowianka"

Godna uwagi jest strona internetowa klubu, która jak na przedstawiciela Klasy A moim zdaniem prezentuje się bardzo dobrze.

19.04.2014; Klasa A, Sosnowiec:
Łazowianka Łazy - Milenium Wojkowice 3:0 (2:0)
1:0 - Kusiak 6'
2:0 - Bialek 23'
3:0 - Białkowski 62'

Widzów: ok. 60.

Bilet: 5 PLN.= = = = = Linki = = = = =
Historia klubu w serwisie Łazowianka.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz