wtorek, 8 października 2013

Klasa B: LKS 45 Bujaków (Mikołów) - Korona Bargłówka

Już październik, więc można rzucić okiem na drużyny z zerowym dorobkiem punktowym. Przed minionym weekendem w województwie śląskim znajdowało się 13 takich ekip mających na koncie same porażki, w ciągu ostatnich dwóch dni to niechlubne grono uszczupliło się do 9 zespołów. Wśród nich nadal obecna jest m.in. Korona Bargłówka, która w niedzielę mierzyła się z LKS-em 45 Bujaków.

W niedzielny poranek - o niezbyt zachęcającej porze ;p - do Mikołowa ściągnęła mnie informacja o planowanym spotkaniu kilku stadionowych turystów. Mecz zabrzańskiej Klasy B ściągnął na boisko przy ul. Sportowej Arka z My Football Moments, Szymona z Na Trybunie oraz Marcina - autora będącego na bakier z aktualizacjami bloga Fanatics Football. Do tego wszystkiego wmieszała się także Panna Katarzyna.

Drugim powodem mojej obecności w Bujakowie była chęć obejrzenia w akcji drużyny gości, która być może zdobyłaby swoje pierwsze w tym sezonie punkty. Tak się jednak nie stało…

Na boisku raczej nudnawo, a pierwsza połowa najlepiej gdyby trwała o kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt minut krócej. ;p Po przerwie było już ciekawiej, głównie dlatego, że w końcu coś wpadło do siatki. Skutecznie zagrali gospodarze, którzy w dziesięć minut po zmianie stron prowadzili już dwoma bramkami, a w końcówce ustalili wynik na 3:0.

Dzięki zwycięstwo LKS 45 Bujaków utrzymał się w czołówce i może nadal po cichu myśleć o walce o awans. Gorzej natomiast z Koroną, która zanotowała siódmą porażkę z rzędu, a perspektywy na najbliższą przyszłość nie są dla niej najlepsze – ekipa z Bargłówki, ze względu na remont swojego boiska, całą rundę jesienną grać będzie na wyjazdach, a tam nie radzi sobie najlepiej. Dowód? Korona po raz ostatni na obcym boisku wygrała… ponad rok temu, bo we wrześniu 2012 roku!

W trakcie minionego weekendu w województwie śląskim swoje pierwsze punkty zdobyły cztery drużyny: GKS Niegowa (Klasa B, Częstochowa II) oraz Halny Przyborów (Klasa B, Żywiec) zanotowały zwycięstwa, a remisy wywalczyły Znicz Kłobuck (Klasa okręgowa, Częstochowa) oraz Siemianowiczanka II Siemianowice (Klasa A, Katowice). Co ciekawe, wszystkie cztery drużyny punktowały na wyjazdach.

Kto natomiast nadal znajduje się na niechlubnej liście drużyn z zerowym dorobkiem punktowym? Aktualnie w skład dziewięciozespołowej grupy wchodzą:


 • LKS Studzienna (Racibórz) - Liga okręgowa, Katowice III
 • Pniówek II Pawłowice Śląskie - Klasa A, Tychy
 • Naprzód 37 Krzyżkowice - Klasa A, Racibórz
 • Korona Bargłówka - Klasa B, Zabrze
 • KS Wysoka - Klasa B, Sosnowiec
 • Ruch Stanowice - Klasa B, Rybnik
 • Ślązak Bycina - Klasa C, Zabrze
 • WSP Wodzisław Śląski - Klasa C, Rybnik
 • Rozwój Bełsznica - Klasa C, Racibórz I


06.10.2013; Klasa B, Zabrze:
LKS 45 Bujaków (Mikołów) - Korona Bargłówka 3:0 (0:0)
1:0 - R. Wojcięga 53'
2:0 - J. Radowski 56' (k.)
3:0 - A. Bońkowski 87'

Widzów: ok. 100.

Bilet: Wstęp wolny.


3 komentarze:

 1. WSP Wodzisław i Rozwój Bełsznica to moje ulubione drużyny, druzyny w których byłbym w stanie grać jeszcze ogony a może trochę więcej :) Proszę o korektę ponieważ nie prowadzę strony Krzycha z Pragi :P Zamiana Way na Moments :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Eee.. czeski błąd. ;p Już poprawione, dzięki! Chociaż błędny był tylko tekst, link przenosił na poprawnego bloga. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na moją stronę o groundhoppingu czyli o odwiedzaniu meczów
  piłkarskich. Groundhopping najprościej mówiąc to stadionowa turystyka.
  To hobby polegające na " skakaniu po boiskach " czyli
  odwiedzeniu piłkarskich meczów na każdym z możliwych frontów.
  http://nakibicowskimszlaku.futbolowo.pl/index.php.
  Rownież na tym meczu byłem

  OdpowiedzUsuń