czwartek, 10 października 2013

T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice - Ruch Chorzów

W zeszłym sezonie T-Mobile Ekstraklasy spośród górnośląskich drużyn najlepiej wypadł co prawda Piast Gliwice, ale w bezpośrednich, derbowych pojedynkach niebiesko-czerwoni byli najsłabsi. Nie lepiej wypadają w trwających rozgrywkach, gdyż po porażce w Zabrzu w miniony poniedziałek ulegli u siebie chorzowskiemu Ruchowi.

Mecz Piasta z Ruchem zamykał pierwszą serię gier w rozgrywkach „górnośląskiej ekstraklasy”, dlatego można pokusić się o podsumowanie. Co prawda w tym roku kalendarzowym czekają nas jeszcze dwa pojedynki derbowe, bo w grudniu do Chorzowa i Gliwic zawita Górnik Zabrze, ale będą to już spotkania rewanżowe. Oto komplet trzech wyników oraz tabela:

04.08.2013: Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2:1
23.08.2013: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:2
07.10.2013: Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:2Wróćmy do meczu przy Okrzei, gdzie Ruch bez problemów wygrał 2:0 po bramkach Łukasza Janoszki i Łukasza Surmy. Pierwszy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, drugi ustalił wynik wykorzystując bierną postawę rywali i świetne podanie Jakuba Smektały. I to chyba tyle, co można by powiedzieć o boiskowych wydarzeniach.

Trybuny? Na Okrzei padł rekord frekwencji w tym sezonie, bo mecz oglądało 7171 widzów. W dużej mierze jest to pewnie zasługa kibiców Ruchu, których w Gliwicach pojawiło się ponad 1600 (!), co stanowi spory nadkomplet – chorzowianie w ekspresowym tempie wykupili 1000 przyznanych im wejściówek, w związku z czym spora rzesza sympatyków Ruchu zasiadła na sektorach gospodarzy, zajmując praktycznie całą trybunę za jedną z bramek. Znacznie ubożej było natomiast w młynie miejscowych, który na tle sektora gości wyglądał po prostu blado. Do tego w pierwszej połowie kibice Piasta zaprezentowali kartoniadę, prawdopodobnie mającą przedstawiać datę powstania klubu, jednak oprawa była tak nieczytelna, że prawdopodobnie w Gliwicach nikt nie jest z niej dumny. W drugiej połowie natomiast przez stadion „przepłynęła” sektorówka z hasłem „Całe życie Piast Gliwice”, przygotowana podczas niedanego „pikniku z Piastem” przez najmłodszych kibiców niebiesko-czerwonych.


A na koniec krótka informacja o… „marketingowej ofensywie Piasta”. Niedawno można było usłyszeć, że bilety na spotkania gliwickiej drużyny zakupione przez licealistów usprawiedliwiają szkolne nieobecności w dzień po meczu. Przed derbami, z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego, Piast poszedł jeszcze dalej, oferując studentom wejściówki w cenie symbolicznej złotówki. Promocja wzbudziła chyba największe zainteresowanie wśród tzw. „Erasmusów”, bo w przerwie meczu w młynie wywieszona została nawet… flaga Portugalii. ;p Ekspozycja trwała jednak dosłownie moment, bo miejscowi prawdopodobnie szybko wyjaśnili Latynosom, że młyn to nieodpowiednie miejsce na tego rodzaju samowolki.

07.10.2013; T-Mobile Ekstraklasa:
Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Łukasz Janoszka 4'
0:2 - Łukasz Surma 72'

Czerwona kartka: Marek Szyndrowski (84. min. - za drugą żółtą) - Ruch Chorzów.

Widzów: 7171.

Bilet: 40 PLN.


2 komentarze:

  1. To było rewelacyjne spotkanie ! Teraz człowiek się dowiaduje skąd tylu młodzików się wzięło :D

    OdpowiedzUsuń