13/05/2013

Liga okręgowa: Gwarek Zabrze - KS 94 Rachowice

Stadion Gwarka Zabrze miałem już w przeszłości okazję odwiedzić, ale była to wizyta przejazdem, czyli bez oglądania meczu. Nadrobiłem to w miniony weekend, gdy w sobotnie przedpołudnie pojawiłem się na obiekcie przy ul. Zamkowej z racji spotkania Gwarka z KS 94 Rachowice w ramach 21. kolejki lokalnej „okręgówki”.

Spotkanie prawdopodobnie lepiej rozpoczęli gospodarze, bo gdy dotarłem na trybuny, zabrzanie prowadzili już 1:0. Później długo nie działo się nic konkretnego, chociaż na grę obu stron nie można narzekać. W przerwie niestety rozpadało się na dobre, co nie wróżyło najlepiej na druga połowę, w której piłkarze zaliczyli kilka ciekawych poślizgów. Mimo niekorzystnych warunków Gwarek zdołał podwyższyć prowadzenie po przelobowaniu Mateusza Wójcika.

Wg moich obliczeń frekwencja nas trybunach na poziomie ok. 25 widzów. Na tak niską liczbę zapewne wpłynęła i wczesna pora rozgrywania meczu, jak i deszczowa pogoda.

Na koniec informacja dla grafików. Zarząd KS 94 Rachowice organizuje obecnie konkurs na nowy klubowy herb. Zainteresowani więcej na ten temat mogą dowiedzieć się tutaj.