środa, 21 marca 2012

Klasa A: Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie

Wiosna w Klasie A podokręgu Sosnowiec rozpoczęła się od mocnego uderzenia: w Siewierzu tamtejsza Przemsza podejmowała Wartę Zawiercie, czyli wicelider gościł lidera. Mecz na szczycie wzbudził spore zainteresowanie, a wśród zgromadzonych kibiców nie zabrakło i redakcji Bloga GroundhoppingPolska.

Mecz o panowanie w ligowej tabeli to nie jedyny powód mojej wizyty w Siewierzu. Bardzo interesował mnie sam stadion Przemszy, który w ostatnim czasie przechodził gruntowną modernizację – zakończoną nawet przed czasem! Oddanie budowy początkowo zaplanowane było na koniec marca tego roku, tymczasem „chrzciny” nowego obiektu miały miejsce już w połowie października 2011, w meczu z Tęczą Błędów (wygranym przez gospodarzy 3:1). Jak widać, w tym kraju stadiony oddawane są do użytku nie tylko z opóźnieniami. ;)

Na boisku ciekawie: trzy bramki, czerwona kartka i pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy tym samym z nawiązką zrewanżowali się za jesienną porażkę 1:3 w Zawierciu. Ale, co najważniejsze, interesująco także na trybunach. Mecz na szczycie przyciągnął na stadion w Siewierzu liczną grupę widzów, których liczbę oszacowałbym na ponad pół tysiąca (plus osoby oglądające mecz zza płotu), z czego co najmniej setka to goście z Zawiercia (podobna liczba głów w młynie gospodarzy). Obie ekipy z głośnym dopingiem, uzbrojone we własne „fany”, do tego siewierzanie również z flagami na kijach. Natomiast w drugiej połowie nastąpiła wyczekiwana wymiana pozdrowień w stary indiański sposób:


Na koniec drobna uwaga odnośnie nowej trybuny: moim zdaniem znajduje się o kilka metrów za blisko boiska, przez co widoczność nie jest najlepsza. Zainteresowanym polecam oglądanie meczów w Siewierzu zza południowej bramki, zasiadając na bocznym boisku – fantastyczna murawa, lepsza niż dywan. Lub ewentualnie z sektora dla gości.

18.03.2012; Klasa A, Sosnowiec:
Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 3:0 (1:0)
1:0 - Rafał Majchrowski 13'
2:0 - Rafał Majchrowski 75'
3:0 - Ernest Szyja 82'

Czerwona kartka: Sebastian Giczański (57', za drugą zółtą) - Warta Zawiercie.

Widzów: ok. 550.

Bilet: 5 PLN.

1 komentarz:

  1. no niestety, jeżeli chodzi o odległość trybuny od boiska, to miasto miało tylko tyle działki do wykorzystania, dlatego jest takie wąskie

    OdpowiedzUsuń