wtorek, 4 października 2011

T-Mobile Ekstraklasa: Korona Kielce - Górnik Zabrze

Ze względu na kibicowski bojkot przy Roosevelta 81, ekipa Bloga GroundhoppingPolska zdecydowała się szukać ekstraklasowych wrażeń poza Zabrzem, aczkolwiek wciąż z Górnikiem. W ten oto sposób wcielona w życie została planowana od kilku tygodni wizyta na Arenie Kielc – pierwszym nowoczesnym piłkarskim stadionie w Polsce.

Budowa Stadionu Miejskiego w Kielcach trwała niespełna półtora roku i pochłonęła 48 milionów złotych. Prace przy ulicy Ściegiennego 8 rozpoczęły się w listopadzie 2004 roku, a otwarcie mogącego pomieścić 15 550 widzów obiektu nastąpiło 1 kwietnia 2006 roku, gdy w spotkaniu 22. kolejki Orange Ekstraklasy Korona zremisowała 1:1 z Zagłębiem Lubin. Inaugurację oglądało 13 tysięcy widzów, a autorem pierwszej bramki na Arenie Kielc był napastnik „Miedziowych” Dawid Plizga.

Stadion Korony zapisał się również w historii reprezentacji Polski, gdyż to właśnie tutaj „Biało-czerwoni” odnieśli najwyższe jak dotąd zwycięstwo w oficjalnym spotkaniu. 1 kwietnia 2009 roku podopieczni Leo Beenhakkera rozgromili w Kielcach zespół San Marino aż 10:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Tego dnia padł również inny rekord: Rafał Boguski, „otwierając” wynik już w 26. sekundzie gry stał się autorem najszybszej bramki w reprezentacji Polski (szczerze mówiąc nie wiem już sam, czy ów rekord nie został pobity, ale jestem głęboko przekonany, że nie ;) ).

To tyle, jeśli chodzi o wprowadzenie do kieleckiej Areny. Wracając do meczu muszę przyznać, iż… za wiele z boiskowych wydarzeń nie zapadło mi w pamięci, dlatego nie będę nawet starał się opisywać gry obu drużyn. Na trybunach natomiast dwie sektorówki – po jednej na zespół. Kielecka oprawa wyglądała tak:


Zabrzanie natomiast przygotowali (zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Korony Kielce):Doping Górnika ze strony Torcidy:


Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego kibica Falubazu Zielona Góra.

03.10.2011; T-Mobile Ekstraklasa:
Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Widzów: 8315.

Bilet: 30 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz