16/11/2015

Klasa A: LKS Studzienna (Racibórz) - LKS Raszczyce

Bardzo miło będę wspominał moją pierwszą meczową wizytę w Raciborzu. Bo nie dość, że zupełnie przypadkiem trafiłem na „polski Bayern”, to i samo spotkanie LKS Studzienna z LKS Raszczyce trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego, a gospodarze remis wywalczyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Plan wizyty na meczu LKS Studzienna miałem już dwa lata temu, gdy piłkarze z południowej dzielnicy miasta awansowali do III grupy katowickiej Ligi okręgowej. Studzienna była wówczas zdecydowanie najsłabszą ekipą w lidze, przegrywając dosłownie mecz za meczem, a honor uratowała dopiero w ostatniej kolejce, kiedy to wywalczyła swój jedyny punkt w rozgrywkach po remisie 6:6 (sic!) z Polonią Marklowice.

Po spadku z „okręgówki” LKS Studzienna drugi rok z rzędu rywalizuje w raciborskiej Klasie A i raczej nie ma co liczyć na szybki powrót na wyższy szczebel rozgrywkowy. Przed ostatnią kolejką rundy jesiennej raciborzanie z dorobkiem 12 punktów plasowali się na 11. miejscu w tabeli i nie byli faworytem w spotkaniu z LKS Raszczyce - goście, ze względu na swoje stroje określani czasami jako „polski Bayern”, po 14 meczach mieli na koncie 27 punktów i ex aequo z Czarnymi Nowa Wieś zajmowali miejsce tuż za A-Klasowym podium.

LKS  Raszczyce bywa nazywany "polskim Bayernem" nie bez powodu.
Oto dowód. ;)

Wiadomo jednak nie od dziś, że statystyki nie grają. Nie grają też… stroje. ;p Bayern LKS Raszczyce do przerwy prowadził 1:0 po golu Tomasza Sobeczko, a 20 minut po zmianie stron wynik podwyższył… drugi Tomasz Sobeczko. Wydawało się, że wyżej notowani goście zainkasują komplet punktów, jednak w końcówce działy się rzeczy, w które trudno było uwierzyć. W ciągu 180 sekund nastąpiła istna wymiana ciosów: najpierw kontaktową bramkę zdobył Armin Böhm, na co momentalnie odpowiedział Rafał Drożdż, ale sekundy po wznowieniu gry na 2:3 trafił Dawid Marcinek. Podbudowani gospodarze wyczuli swoją szansę i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Franciszek Heflinger doprowadził do wyrównania.

Cały mecz w Studziennej obejrzałem w towarzystwie Marka, z którym następnie udaliśmy się w kierunku boiska Wichru Płonia, który tego samego dnia podejmował Odrę Nieboczowy. Relacje Marka z obu niedzielnych spotkań możecie przeczytać na jego blogu.