wtorek, 3 czerwca 2014

Liga okręgowa: Fortuna Gliwice - Orzeł Mokre (Mikołów)

Fortuna Gliwice jest już o krok od wywalczenia upragnionej promocji do IV ligi. Dzięki domowemu zwycięstwu nad Orłem Mokre i porażce ŁKS-u Łagiewniki, czarno-żółci na dwie kolejki przed końcem sezonu mają aż pięć punktów przewagi nad wiceliderem z Bytomia. Kwestia awansu z IV grupy katowickiej okręgówki może rozstrzygnąć się zatem już w najbliższy weekend.

Sezon 2013-2014 jest bardzo dobrym dla zawodników i kibiców gliwickiej Fortuny. W rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski piłkarze z Radomskiej dotarli do finału na szczeblu Podokręgu Zabrze, gdzie jednak musieli uznać wyższość rezerw Górnika Zabrze (0:4). Natomiast w lidze pewnie zasiadają na fotelu lidera i mają realne szanse na wywalczenie upragnionego awansu w szeregi IV-ligowców.

Przed tygodniem Fortuna Gliwice mierzyła się w meczu na szczycie z ŁKS-em Łagiewniki i z Bytomia wróciła na tarczy, co nieco skomplikowało/urozmaiciło walkę o awans. Dlatego też gliwiczanie, myśląc dalej o awansie, musieli w minioną sobotę pokonać na własnym boisku mikołowskiego Orła Mokre. I plan wykonali, w dużej mierze dzięki Adamowi Pietrkowi. Wychowanek Przyszłości Ciochowice popisał się hattrickiem i zapewnił Fortunie zwycięstwo 3:1. Przyjezdni do siatki trafili po rzucie wolnym na kwadrans przed końcem, przy stanie 2:0, dlatego końcówka meczu była dość emocjonująca. Trafienie Orła zobaczyć można na poniższym filmiku.


Fortuna Gliwice to klub z dzielnicy Brzezinka (najbardziej na wchód wysunięta część miast) i to właśnie jako LZS Brzezinka został powołany do życia w 1946 roku. Po blisko trzech dekadach patronat nad drużyną objął lokalny PGR „Fortuna”, co wiązało się także ze zmianą nazwy na tę obowiązującą do dzisiaj. Boisko Fortuny znajduje się przy ul. Radomskiej, pośród domów jednorodzinnych (dla zmotoryzowanych: jest problem z zaparkowaniem ;p ) i wyposażone jest w krytą trybunę na ok 110 miejsc siedzących.


Aktualnie w kadrze Fortuny znajduje się znany z występów w Ekstraklasie Rafał Andraszak - triumfator Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski w 2000 roku w barwach Amiki Wronki. "Andrut" w gliwickiej jedenastce pełni rolę kapitana.


31.05.2014; Liga okręgowa, grupa Katowice IV:
Fortuna Gliwice - Orzeł Mokre (Mikołów) 3:1 (1:0)
1:0 - Adam Pietrek 10'
2:0 - Adam Pietrek 66'
2:1 - ??? 76'
3:1 - Adam Pietrek 82'

Widzów: ok. 50.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz