czwartek, 14 listopada 2013

Liga okręgowa: Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów (Dąbrowa Górnicza)

Plan na sobotę był nieco inny, bogatszy i ambitniejszy, ale jak to często bywa w moim przypadku - na planowaniu się skończyło. Ostatecznie, rzutem na taśmę, wybrałem spotkanie Górnika 09 Mysłowice z Tęczą Błędów w II grupie katowickiej „okręgówki” i chcąc doszukać się pozytywów w tym meczu, wymieniłbym tylko… krytą trybunę na stadionie przy Gwarków 13, dzięki której nie zmokłem.

Obie drużyny do rozgrywek 2013-2014 przystępowały w odmiennych humorach. Piłkarze Górnika w poprzednim sezonie okazali się najsłabsi w I grupie śląskiej IV ligi, co oznaczała degradację do „okręgówki”, gdzie beniaminkiem jest zespół z Dąbrowy Górniczej - najlepszy na finiszu sosnowieckiej Klasy A przed rokiem. Aktualnie obie drużyny plasują się w środkowych strefach tabeli II grupy katowickiej ligi okręgowej, bez zagrożenia spadkiem, ale także raczej bez szans na promocję. Mecz zatem mógł zapowiadać się mało ciekawie i…

…niestety taki był. Nie ma się co rozpisywać o boiskowych wydarzeniach, najlepiej podsumować je końcowym rezultatem, czyli bezbramkowym remisem. Gospodarze co prawda mieli doskonałą sytuację na objęcie prowadzenia, ale w 24. minucie nie wykorzystali rzutu karnego:


Mecz nie zachwycił i nie ma się co o nim rozpisywać, więc kilka słów na temat drużyny gospodarzy. Górnik 09 Mysłowice - jak sugeruje nazwa - założony został w 1909 roku jako Klub Sportowy Mysłowice. Aktualna nazwa klubu pojawiła się w użyciu najprawdopodobniej dopiero w latach 50-tych XX wieku, kiedy to klub coraz większą opieką otaczała miejscowa kopalnia. Największym sukcesem biało-niebieskich były występy na poziomie III ligi, gdzie Górnik awansował w 1980 roku i spędził najpierw pięć, a po dwuletniej przerwie kolejne dwa sezony.

Aktualnie popularna „Kocina” może pochwalić się obiektem z całkiem przyzwoitą trybuną główną oferującą 515 miejsc siedzących pod zadaszeniem, która powstała w latach 2009-2010. Oczywiście maksymalna pojemność stadionu (razem z miejscami na nasypie po drugiej stronie i pewnie także w czymś przypominającym klatkę gości) jest kilkukrotnie większa i według różnych źródeł szacowana jest na ok 5600 miejsc. Rekord frekwencji, jaki podawany jest na stronach związanych z Górnikiem 09, ustanowiony został w III lidze podczas spotkania z GKS-em Tychy i wynosił ok. 10700 widzów (dokładna data nie została podana).

09.11.2013; Liga okręgowa, Katowice II:
Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów (Dąbrowa Górnicza) 0:0

Widzów: ok. 120.

Bilet: 5 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz