czwartek, 4 lipca 2013

Groundspotting: LKS Małapanew Kuczów (Kalety)

Kuczów to jedna z dziewięciu dzielnic Kalet - miasta położonego mniej więcej pomiędzy Tarnowskimi Górami a Lublińcem. Działa tutaj Ludowy Klub Sportowy „Małapanew”, który jeszcze rok temu występował w lublinieckiej Klasie A, jednak wycofał się z rozgrywek już po trzech kolejkach sezonu 2012/13.

Mała Panew (pisana oddzielnie) to prawy dopływ Odry, mający swoje źródło w okolicach Koziegłów. Rzeka przepływa m.in. przez Ozimek, Cynków oraz właśnie Kalety i w każdej z tych trzech miejscowości znaleźć można klub piłkarski o tej nazwie.

Ten w Kuczowie powstał w 1952 roku, a w ostatnim czasie występował w niższych ligach podokręgu Lubliniec. Głównie na szczeblu Klasy A, chociaż także i w Klasie B, ale przez jeden sezon nawet w częstochowskiej „okręgówce”.

Aktualnie Małapanew Kuczów nie posiada drużyny seniorów. Co prawda wystartowała w zakończonych niedawno zmaganiach lublinieckiej Klasy A, ale wycofała się już po trzeciej kolejce, choć faktycznie rozegrała tylko jeden mecz (0:4 z Ruchem Kochanowice u siebie), bo na dwóch wyjazdach piłkarze z Kalet się nie stawili…


1 komentarz: