czwartek, 27 czerwca 2013

Liga okręgowa: Podlesianka Katowice - Orzeł Biały Brzeziny Śląskie (Piekary Śląskie)

Sezon 2012/13 mogę oficjalnie uznać za zakończony, bo w najbliższych dniach nie planuję żadnej meczowej wizyty. Ostatnie spotkanie, 103 trzecie od lipca zeszłego roku, obejrzałem na Podlesiu, gdzie miejscowa Podlesianka Katowice zapewniła sobie historyczny awans do IV ligi. Ładny prezent na 75-lecie klubu. :)

W środę nieco „odkułem” sobie wszystkie spóźnienia na mecze z ostatnich 12 miesięcy, bo pod bramami na Sołtysiej 25 zameldowałem się ponad… 40 minut przed pierwszym gwizdkiem. Rekord, ale i tak w ogólnym bilansie jestem pewnie na minus, bo spóźnienia na mecz w Brzesku nie nadrobiłem. ;p

Podlesianka w ostatniej kolejce broniła pozycji lidera rozgrywek, mając jeden punkt przewagi nad drugim w tabeli RKS-em Grodziec. Aby zapewnić sobie mistrzostwo i awans, katowiczanie musieli wygrać z Orłem Białym Brzeziny Śląskie. Zadanie wydawało się banalne, bo goście już wcześniej stracili szanse na utrzymanie w „okręgówce”, natomiast Podlesianka, od porażki 0:4 w Siewierzu, znajdowała się „w gazie”, notując serię pięciu zwycięstw (bilans bramek 20:5).

Już po kilkunastu minutach było jasne, że dobra passa gospodarzy zostanie w środę podtrzymana, a upragniona IV liga zawita w końcu na Podlesie. Lider gładko pokonał spadkowicza, gromiąc rywala 6:0, a Krzysztof Michalski przypieczętował zdobycie tytułu króla strzelców notując hattricka.

Co ciekawe, awans do IV ligi przypadł akurat na sezon, w którym Podlesianka świętuje 75-lecie istnienia. Huczne obchody jubileuszu odbędą się w najbliższą niedzielę, 30 czerwca:I jeszcze słowo o - wydawałoby się - największym przegranym ostatnich tygodni w tej grupie Ligi Okręgowej, czyli drużynie RKS-u Grodziec. Po 27 meczach drużyna z Będzina była liderem rozgrywek z dwupunktową przewagą nad Podlesianką, jednak w 28. kolejce RKS przegrał w Bytomiu z walczącym o utrzymanie ŁKS-em Łagiewniki. Dziś wiadomo, że ta porażka kosztowała ekipę z Grodźca utratę pierwszego miejsca, ale… prawdopodobnie nie odebrała RKS-owi awansu - przepustki do IV lig mają zostać przyznane również dwóm najlepszym wicemistrzom spośród wszystkich sześciu śląskich „okręgówek”, choć podobno decyzja ta… nie jest jeszcze „klepnięta”. :| 

26.06.2013; Liga okręgowa, grupa Katowice II:
Podlesianka Katowice - Orzeł Biały Brzeziny Śląskie (Piekary Śląskie) 6:0 (3:0)

Widzów: ok. 350.

Bilet: 2 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz