środa, 12 września 2012

Nadesłane: Górnik Zabrze - Wisłoka Dębica

Dariusz Szpakowski – podpierając się niezawodnym „Tygodnikiem Kibica” oraz statystykami Castrola – twierdzi, że niniejsza notka jest dwusetnym postem opublikowanym na łamach GroundhoppingPolska. Jednak do historii bloga przejdzie nie tyle z racji wpisu nr 200, a dlatego, ze po raz pierwszy opublikowana zostanie tutaj relacja gościnna. :)

W minioną sobotę w Zabrzu odbył się finał akcji charytatywnej „Gramy o marzenia”, zorganizowanej przez kibiców Górnika. Niestety nie dane mi było stawić się na Roosevelta, ale dzięki uprzejmości, poniżej przeczytać można gościnną relację wzbogaconą o kilkanaście fotek. Zapraszam!

W tym tygodniu mieliśmy przerwę na naszym ligowym podwórku z uwagi na mecz reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Stowarzyszenie „Klub Sympatyków Górnika Zabrze” postanowiło zorganizować całodniową imprezę charytatywną na rzecz rodzin górniczych. Główną atrakcja imprezy był towarzyski mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi klubami Górnika Zabrze oraz Wisłoki Dębica. Przyjaźń ta trwa nie przerwanie juz 24 lata i jest obecnie najdłuższą w Polsce.

Mecz rozpoczął sie o 15 i mimo niesprzyjającej aury zgromadził dość sporą grupę kibiców. Juz w 5. minucie bramkę dla Górnika strzelił Aleksander Kwiek, a był to dopiero początek gradu goli tego dnia przy Roosevelta. Przewaga drużyny Adama Nawałki od początku była wyraźna i chyba nikogo nie zaskoczyła, trzeba jednak pochwalić graczy z Dębicy, że zdecydowali sie na otwarty futbol, dzięki czemu widzieliśmy sporo dobrych akcji i wiele bramek. Spotkanie zakończyło sie pewnym  zwycięstwem piłkarzy z Zabrza…  10:0 , jednak biało-zieloni mieli kilka naprawdę dobrych sytuacji na strzelenie honorowego gola. Po jednej z nich udało sie im nawet trafić w słupek jednak futbolówka ostatecznie wyszła w pole.

Spora grupa sympatyków gorąco dopingowała obie ekipy. Nie zabrakło flag oraz pirotechniki, która została odpalona nie tylko z trybuny krytej (zachodniej) ale także z nowo budowanej trybuny wschodniej.

Kibiców Górnika na pewno cieszy dobra postawa w meczu towarzyskim, postępy na budowie nowego stadionu oraz informacja, że czternastokrotny mistrz polski na jesień będzie rozgrywał mecze na swoim obiekcie, a nie w na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Wszyscy mamy nadzieję na kontynuację dobrej passy w tym sezonie i na 3 punkty w starciu z Legią w najbliższej kolejce.

08.09.2012; Spotkanie towarzyskie:
Górnik Zabrze - Wisłoka Dębica 10:0 (6:0)
1:0 - Aleksander Kwiek 5'
2:0 - Przemysław Oziębała 7'
3:0 - Seweryn Gancarczyk 23'
4:0 - Przemysław Oziębała 30'
5:0 - Aleksander Kwiek 35'
6:0 - Konrad Nowak 40'
7:0 - Wojciech Łuczak 46'
8:0 - Krzysztof Mączyński 71'
9:0 - Wojciech Łuczak 75'
10:0 - Daniel Barbus 81'

Grano 45 + 55 minut.

Widzów: ?

Bilet: Wstęp wolny.

2 komentarze:

  1. Starsze zgody w Polsce to m.in. Śląsk - Lechia, Cracovia - Polonia i Śląsk - Motor. Niemniej fajny meczyk :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapewne chodziło o najstarszą zgodę Górnika - po prostu wkleiłem tekst jaki dostałem bez większej ingerencji. ;)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń