poniedziałek, 2 maja 2011

Groundspotting: Wiedeń (część III)

Po trzytygodniowej przerwie przedstawiam kolejną odsłonę zdjęć zrobionych w odstępach pomiędzy meczami. Tym razem odwiedziłem Ottakring – XVI dzielnicę miasta, chociaż do końca nie mam pewności, czy nie był to może jeszcze Penzing (XIV dzielnica), ponieważ nie potrafię znaleźć dokładnego podziału na mapie. W każdym razie gdziekolwiek nie byłem, było to miejsce, w którym na niewielkim obszarze znajdują się trzy stadiony, gdzie swoje mecze rozgrywa aż 11 drużyn!


  • Sportplatz Helfort

Podobnie jak w opisywanych wcześniej przypadkach i tutaj mamy do czynienia z niewielkim obiektem z tylko jedną trybuną. Obok głównej płyty mniejsze boisko ze sztuczną nawierzchnią. I to tyle w temacie. Ciekawostką jest, że na Sportplatz Helfort swoje mecze rozgrywa aż pięć zespołów! Na najwyższym szczeblu – w Oberlidze – występuje obecnie SPC Helfort 15. Trzy kolejne: MFK Ilinden, SU Wien United 05 i RSV Wien 06 walczą w rozgrywkach 2.Klasse, a FC Alt-Ottakring Boogie Bar – w 3.Klasse.

  • Sportplatz Red Star Auto

Stadion jak ten opisywany powyżej – jedna trybuna przy głównej płycie, obok boisko ze sztuczną nawierzchnią. Jedyna zauważalna różnica to drewniane ławki, a nie plastikowe krzesełka (jak na Sportplatz Helfort).
Tutaj swoje mecze rozgrywają cztery zespoły. SC Red Star Penzing i SV Dinamo Ottakring rywalizują w V lidze (Oberliga), SK Cro-Vienna występuje w 1.Klasse, a 2.Klasse – FC BiH (zwana też FC Bosnia).

  • Sportplatz Slovan HAC

Ostatni odwiedzony obiekcik dysponuje tylko boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Swoje mecze rozgrywają tutaj dwie drużyny: SK Slovan HAC (Stadtliga) oraz Sportivo Wien (3.Klasse A).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz