niedziela, 1 sierpnia 2010

Towarzysko: Górnik Zabrze - Mouloudia Club d'Alger

Sezon 2010-2011 rozpoczęty! W piątkowy wieczór postanowiłem obejrzeć towarzyskie spotkanie pomiędzy wracającym do ekstraklasy Górnikiem Zabrze, a przebywającym na zgrupowaniu w Polsce mistrzem Algierii - Mouloudia Club d’Alger.

Sparing miał być generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się w pierwszy weekend sierpnia zmaganiami o mistrzostwo Polski, które zabrzański Górnik zainauguruje na swoim obiekcie 6 sierpnia pojedynkiem z Polonią Warszawa. Jednocześnie była to pierwsza okazja dla nowych piłkarzy „Trójkolorowych” do pokazania się przed publicznością na Roosevelta 81.

W tym miejscu pozwolę sobie jeszcze na szybko opisać przyjezdnych z Algierii. MC d’Alger został założony w 1921 roku, jednak pierwsze sukcesy odniósł dopiero w latach 70-tych. Łącznie drużyna z Algieru ma na koncie siedem mistrzostw kraju, sześć triumfów w krajowym pucharze, a największy sukces osiągnęła w 1976 roku, wygrywając afrykański Puchar Mistrzów i kompletując tym samym potrójną koronę.


Wracając do meczu trzeba przyznać, że nie stał on na wysokim poziomie, czego jednak po towarzyskim spotkaniu można było się spodziewać. Górnik pokonał gości z Afryki 2:0 po golach Adriana Świątka i Adama Banasia, co może napawać lekkim optymizmem przed startem ligi, jednak… Moim zdaniem przyjezdni nie zaprezentowali swojego najwyższego poziomu, bo po drużynie mistrza kraju oczekiwałem więcej. Oczywiście może być to spowodowane okresem przygotowawczym – przyznam szczerze, że nie wiem na jakim etapie przygotowań znajdują się obecnie piłkarze z Algierii.

Na koniec dodam tylko, że oglądanie sparingu Górnika jest… dziwne. :) Jako kibic KSG przywykłem do gorącej atmosfery na trybunach, czy to w Ekstraklasie, czy na jej zapleczu w poprzednim sezonie. A sparing z MC d’Alger? Cisza, spokój… coś nie do pomyślenia. Na szczęście za niespełna tydzień rusza liga! :)

30.07.2010; Spotkanie towarzyskie:
Górnik Zabrze - Mouloudia Club d'Alger 2:0 (0:0)
1:0 - Adrian Świątek 50'
2:0 - Adam Banaś 83'

Widzów: ?

Bilet: Wstęp wolny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz