31/05/2010

SAS Ligaen: Silkeborg IF - Randers FC

Na wstępie tego wpisu muszę wszystkich przeprosić za moje podejście. Od dnia meczu minęło już półtora miesiąca, a notka wciąż w przygotowaniu. Niestety, jakoś tak wyszło, a w związku z tym opis będzie krótszy, bo wspomnienia już nie tak świeże. No ale do rzeczy!

Z oferty 27. kolejki duńskiej ekstraklasy zdecydowałem się wybrać spotkanie Silkeborg IF – Randers FC. Gospodarze, będący beniaminkiem rozgrywek, poczynali sobie w tym sezonie całkiem dobrze i przed meczem z Randers mieli realne szanse na wywalczenie miejsca w Lidze Europejskiej. Z kolei walczący o utrzymanie goście – przedostatnie, oznaczające degradację miejsce, z dorobkiem 24 oczek i pięciopunktową stratą do bezpiecznej lokaty – do meczu przystępowali po zwycięstwie 1:0 nad liderującym w rozgrywkach FC København.

Silkeborg Stadium nie jest imponującym obiektem. Posiada około 5500 miejsc siedzących, chociaż pomieścić może, według różnych źródeł, od 8500 do 10000 (informacja na oficjalnej stronie klubu) kibiców. Rozbieżność spowodowana jest zapewne faktem, iż stadion w Silkeborgu posiada zaledwie trzy trybuny, wyłącznie z miejscami stojącymi za wschodnią bramką. Jednakże działacze SIF mają w planach budowę nowego stadionu, niestety nie posiadam konkretnych informacji na ten temat. Z ciekawostek dodać można w tym miejscu, że rekord frekwencji ustanowiony został w 1995 roku – wówczas pojedynek z Brøndby IF oglądało na żywo 12288 fanów.

Wracając do meczu. Gospodarze szybko przekonali się, że przyjezdni z Randers poważnie myślą o wywiezieniu z Silkeborga kompletu punktów – już w 9. minucie Yura Movsisyan wyprowadził „Konie” na prowadzenie. Co prawda po kolejnych dziewięciu minutach do wyrównania doprowadził Martin Ørnskov, jednak na przerwę w lepszych nastrojach schodzili goście, bowiem do siatki Lasse’a Heinze’a po raz drugi trafił Movsisyan. Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, aż do 78. Minuty – wówczas po kontrataku zwycięstwo Randers FC przypieczętował Mikkel Beckmann.

Bilet: 120 DKK.

PS. Jako, że wpis ten pojawia się z dość sporym poślizgiem i sezon w duńskiej ekstraklasie dobiegł już końca, dodam tylko, że Silkeborg zmagania zakończył na ósmej pozycji z dorobkiem 43 punktów, notując w ostatnich sześciu meczach tylko jedno zwycięstwo i pięć porażek. Natomiast piłkarze Randers FC wywalczyli jeszcze trzynaście „oczek” i utrzymali się w ekstraklasie, o dwa punkty wyprzedzając AGF Aarhus.