16/05/2023

Kolektor Klasa B: Victoria Pilchowice - Pogoń Ziemięcice

Z pewnością nie tak wyobrażano sobie w Pilchowicach powrót na własne boisko po blisko półrocznej przerwie. Będąca na ligowym podium Victoria zremisowała bezbramkowo z Pogonią Ziemięcice - tą samą, którą jesienią rozgromiła na wyjeździe aż 7:1 - i zmarnowała szansę, by awansować na drugie miejsce w tabeli.

Pół roku minęło od ostatniego meczu Victorii Pilchowice na własnym boisku. Zielono-żółci na swoim podwórku po raz ostatni zagrali 12 listopada, pokonując 2:0 KS Zabrze-Grzybowice (obecnie GKS Zabrze) na zakończenie rundy jesiennej. Wiosną Victoria rozegrała już siedem spotkań i chociaż dwa z nich formalnie w roli gospodarza, to też nie na własnym terenie (z rezerwami Burzy Borowa Wieś w Knurowie, a z Dramą Kamieniec na boisku przeciwnika). Co ciekawe - zanotowała w nich sześć zwycięstw, przegrywając tylko w Stanicy z tamtejszym Orłem, co przełożyło się na trzecie miejsce w tabeli po 20 kolejkach.

W tym czasie prace związane z murawą przy Świerczewskiego 3 zostały zakończone i w spotkaniu 21. kolejki zespół z Pilchowic mógł podjąć Pogoń Ziemięcice już na własnym boisku. Powrót po takiej przerwie wypadałoby jakość uczcić, ale gospodarze okazję zmarnowali . Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, z którego na pewno bardziej cieszyć mogą się goście. Warto pochwalić Sławomira Prusa - bramkarz gości rozegrał dobre spotkanie, a w 85. minucie obronił nawet rzut karny. Tym samym pilchowiczanie zmarnowali doskonałą okazję na wyprzedzenie tabeli Orła Stanica, który dzień wcześniej przegrał w Zabrzu z tamtejszym Piastem Pawłów 1:3.

Po 21. kolejce sytuacja na czele Kolektor Klasy B nie uległa zmianie - liderem pozostają Wilki Wilcza (57 punktów), drugi jest Orzeł Stanica (49), a Victoria Pilchowice (48) zajmuje najniższy stopień podium. Pogoń Ziemięcice (34) jest na 6. miejscu.

Warto dodać, że chociaż remis 0:0 nie jest popularnym rozstrzygnięciem w niższych ligach, to w zabrzańskiej Klasie B... pojawia się już od trzech tygodni. W 19. kolejce bezramkowo zakończyły się derby Zabrza pomiędzy Piastem Pawłów i GKS Zabrze (jesienią występującym jeszcze jako KS Zabrze-Grzybowice), a w miniony weekend spotkanie Dramy Kamieniec z Amatorem Rudziniec