06/06/2022

Klasa B: LZS Stare Koźle - Union II Ujazd

Nie wydarzył się cud. LZS Stare Koźle uległ na własnym boisku liderowi z Ujazdu aż 0:9 w zaległym spotkaniu 14. kolejki  i po 21 meczach opolskiej Klasy B nadal pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym. Tym samym zespół z gminy Bierawa znajduje się w gronie 12 drużyn w kraju, które w trwającym sezonie zanotowały komplet porażek.

W spotkaniu z liderem zdecydowanym faworytem byli oczywiście goście, ale chyba nikt nie spodziewał się, że zespół z Ujazdu prowadzenie obejmie już w pierwszej minucie. A właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Tomasz Kiel - grający trener rezerw Unionu. W 10. minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Knopik, a przed przerwą wspomniany duet Tomaszów podwoił jeszcze swoje dorobki strzeleckie. Po zmianie stron Kiel znowu trafił dwa razy, hattricka skompletował Knopik, a po jednym golu dołożyli jeszcze Dominik Foik i Oleg Zełeński. Trzeba jednak podkreślić, że zespół ze Starego Koźla do meczu przystąpił bez rezerwowych i już od 40. minuty gospodarze grali bez jednego zawodnika, a przez ostatnie 30 minut radzić sobie musieli w dziewiątkę.

Rezerwy Unionu Ujazd już przed niedzielnym meczem były pewne awansu do Klasy A. Aktualnie, po 21 kolejkach, drużyna prowadzona przez trenera Kiela ma na koncie 58 punktów (19-1-1) i dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli KS Cisowa z Kędzierzyna Koźla. gospodarze z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 6-146 zamykają ligową tabelę. Jednocześnie drużyna ze Starego Koźla należy do grona dwunastu drużyn w Polsce, które w trwającym sezonie przegrały wszystkie dotychczasowe spotkania:

Ludowy Zespół Sportowy Stare Koźle w sezonie 2008/09 okazał się w swojej grupie Klasy C i awansował poziom wyżej, od tego czasu rywalizując w szeregach Klasy B. Obecny - czyli 13. sezon -  okazuje się jednak pechowy i kiepski, jak żaden z dotychczasowych. Główny problem to braki kadrowe - piłkarze z gminy Bierawa sezon rozpoczęli od wyjazdowej porażki 0:11 z Ruchem Steblów, ale do meczu przystąpili w... ośmioosobowym składzie! W całym sezonie "czerwona latarnia" ligi pięciokrotnie rozpoczynała mecz bez kompletu jedenastu zawodników, ale - co warto podkreślić - nie oddała żadnego spotkania walkowerem, ani razu nie dała się też zdekompletować. Dodatkowo wygląda na to, że drużyna ze Starego Koźla sezon rozgrywa bez... stałego bramkarza - w dotychczasowych meczach w tej roli wystąpiło aż sześciu różnych zawodników. Oczywiście w meczowych protokołach ich nazwiska można znaleźć tako jako zawodników z pola.

W trakcie spotkania okazało się, że nie tylko ja do Starego Koźla dotarłem bezpośrednio ze Straduni. Sędzią głównym meczu z rezerwami Unionu był Mirosław Stepczuk, który pełnił rolę asystenta podczas spotkania LZS Stradunia - Victoria Cisek. Natomiast główny arbiter tamtego spotkania, pan Bogdan Czekaj, jest... grającym trenerem LZS Stare Koźle, a ze względu na kontuzję rolę trenera łączył z funkcją... sędziego liniowego.