13/06/2022

Keeza Klasa okręgowa: Gród Podegrodzie - Sokół Stary Sącz

Niespodzianka w Podegrodziu. W spotkaniu przedostatniej kolejki nowosadeckiej "okręgówki" miejscowy Gród przegrał z niżej notowanym Sokołem Stary Sącz 2:3, po bramce z rzutu karnego w ostatnich minutach meczu. Tym samym gospodarze stracili szansę na zakończenie sezonu na ligowym podium.

Sokół, chociaż przed 29. kolejką zajmował zaledwie 12. lokatę w tabeli, do Podegrodzia przyjechał bez kompleksów i już po niespełna kwadransie prowadził 2:0 po golach Jana Witowskiego i Filipa Sowińskiego. W 18. minucie Przemysław Kumor zdobył kontaktową bramkę, a tuż przed gwizdkiem na przerwę do wyrównania doprowadził Krystian Salamon - tu należy pochwalić bardzo ładne uderzenie zza pola karnego tuż przy słupku bramki Rafała Piotrowskiego. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 86. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Szymon Stawarski.

Dzięki zwycięstwu Sokół ma na koncie 38 punktów i zanotował awans na 11. miejsce w tabeli. Zespół z Podegrodzia pozostaje na 4. pozycji, ale porażka przekreśla szanse ekipy Jerzego Czarneckiego na wyprzedzenie w ostatniej kolejce Biegoniczanki Nowy Sącz i zakończenie sezonu na najniższym stopniu ligowego podium.

Historia klubu z Podegrodzia rozpoczyna się w 1955 roku wraz z utworzeniem miejscowego Ludowego Zespołu Sportowego. W 1963 roku nazwę zmieniono na LZS "Gród" Podegrodzie, a drużyna została zarejestrowana w nowosądeckim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, natomiast rok 2003 to zmiana nazwy na Ludowy Klub Sportowy "Gród" Podegrodzie. Największym sukcesem biało-niebieskich są występy w V lidze nowosądecko-tarnowskiej w sezonie 2006/07, która wówczas rzeczywiście była 5. poziomem w ligowej hierarchii nad Wisłą. Aktualnie piłkarze z Podegrodzia rozgrywają 13. z kolei sezon w Klasie (wcześniej "Lidze") okręgowej.

Stadion w Podegrodziu, na którym dzisiaj swoje mecze rozgrywa lokalny klub, został oddany do użytku w 1987 roku. Na obiekcie znajdują się dwie trybuny, obie... po tej samej stronie murawy, a przedziela je budynek klubowy. Nowsza, po stronie północnej, posiada 165 krzesełek rozmieszczonych w trzech rzędach. Ta starsza, zlokalizowana po stronie południowej połowy boiska, wyposażona jest jedynie w ławki, ale może za to pochwalić się zadaszeniem większości miejsc.