19/05/2022

Project B Klasa B: Olimpia Pławniowice - Orzeł Stanica

Olimpia Pławniowice jest na najlepszej drodze, by po rocznej przerwie powrócić w szeregi drużyn A-klasowych. W zaległym spotkaniu 16. kolejki zabrzańskiej Klasy B biało-niebiesko-bordowi rozgromili na własnym boisku Orła Stanica 8:2 i pozostają liderem rozgrywek, utrzymując przewagę nad peletonem.

Zwycięstwo gospodarzy nie było zaskoczeniem, bo ekipa z Pławniowic radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Po 20 rozegranych spotkaniach mogła pochwalić się bilansem 16-1-3 i imponującą serią 10 kolejnych ligowych meczów bez porażki. Piłkarze Olimpii po raz ostatni schodzili z boiska pokonani 24 października 2021 roku, gdy w Kozłowie przegrali 2:5 z rezerwami tamtejszego Ruchu, a od tego czasu zanotowali 9 zwycięstw i wyjazdowy remis w meczu przeciwko Sparcie Zabrze.

W spotkaniu z Orłem podopieczni Adama Nowrota podtrzymali dobrą passę. Festiwal strzelecki rozpoczął w 21. minucie Rafał Samol, który popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając szans Rafałowi Furgołowi. Dziesięć minut później... zaczęła się wymiana ciosów: najpierw na 2:0 podwyższył Marek Gajda, po którym szybko kolejne trafienie zaliczył Samol, ale tu w kilkadziesiąt sekund odpowiedzieli goście za sprawą kontaktowego trafienia Tomasza Kura. W 38. minucie Gajda zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy, ale ekipa ze Stanicy ponownie odpowiedziała błyskawicznie - tym razem golem Michała Nowosielskiego. Druga połowa zapowiadała się zatem ciekawie, jednak okazała się być już meczem do tylko jednej bramki - lider trafiał jeszcze czterokrotnie za sprawą Kamila Spyrki (dwa gole), Michała Lisoka i Piotra Wróbla.

Po 21 rozegranych kolejkach Olimpia ma na koncie 52 punkty i jest liderem zabrzańskiej Klasy B. Za jej plecami znajdują się: MOSiR Sparta Zabrze (48) i Victoria Pilchowice (42). Orzeł Stanica - który także w poprzednim sezonie zanotowałem spadek z A Klasy -zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 32 punktów. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.