31/05/2022

Zina Klasa okręgowa: Jedność Jejkowice - Unia Racibórz

Blisko niespodzianki w Jejkowicach, gdzie punkty stracić mógł lider rozgrywek. Do przerwy Unia Racibórz remisowała z Jednością 1:1 i chociaż po zmianie stron w zaledwie kwadrans wypracowała sobie trzybramkowe prowadzenie, to w ostatnich minutach gospodarze zabrali się do odrabiania strat. Do wyrównania zabrakło jednak czasu lub sił, a dzięki zwycięstwu 4:3 raciborzanie są o krok od awansu do IV ligi.

Unia bardzo dobrze rozpoczęła mecz, bo już od 7. minuty prowadziła 1:0 po golu Dawida Migusa. Wydawać by się mogło, że lider pójdzie za ciosem, jednak w 20. minucie do wyrównania - po ładnie rozegranym rzucie rożnym - doprowadził Kamil Mrozek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a "worek z bramkami" otworzył się dopiero w trzeciej "tercji".  Między 62. a 76. minutą do bramki Jedności trafili Zaza Sabiaszwili (dwukrotnie) i Bogusław Sobek. Na trefienie tego ostatniego błyskawicznie odpowiedział Martin Vasil, a w 88. minucie rozmiary porażki zmniejszył Kamil Kapałanek. Na wyrównujące trafienie gospodarzom zabrakło już jednak czasu lub sił.

Jedność Jejkowice jest beniaminkiem Klasy okręgowej, do której biało-zieloni powrócili po pięcioletniej przerwie. Podopieczni Krzysztofa Pawlaszczyka po 30 kolejkach zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów.

O wiele lepiej wygląda sytuacja Unii Racibórz, która przewodzi ligowej stawce (62 punkty) i jest od krok od awansu do IV ligi. Raciborzanie mają siedem punktów przewagi nad LKS Raszyce i LKS Tworków, a wszystkie zespoły z podium mają do rozegrania jeszcze po trzy mecze. Tym samym, jeżeli niebiesko-biali wygrają najbliższe domowe spotkanie z Rymerem Rybnik, będą świętować powrót™ na szczebel wojewódzki po czteroletniej nieobecności.

Od lipca 2020 roku grającym trenerem Unii jest Dawid Plizga - trzykrotny reprezentant Polski , mający na koncie ponad 220 występów w polskiej Ekstraklasie. W meczu z Jednością Plizga rozegrał całe spotkanie.