09/11/2021

Keeza Klasa A: Sokół Zbrosławice - Iskra Lasowice (Tarnowskie Góry)

W spotkaniu przedostatniej kolejki bytomskiej A Klasy Sokół Zbrosławice niespodziewanie przegrał na własnym boisku z niżej notowaną Iskrą Lasowice 1:3. Tym samym goście przełamali swoją fatalną wyjazdową serię, bo dotychczas ekipa z Tarnowskich Gór na obcych boiskach mogła pochwalić się... kompletem pięciu porażek.

Iskra na prowadzenie wyszła po piętnastu minutach gry, gdy dośrodkowanie z prawej strony strzałem głową wykończył Daniel Przewodnik, a niespodziewany wynik utrzymywał się aż do drugiej połowy. Gospodarze wyrównali dziesięć minut po zmianie stron po zamieszaniu i uderzeniu Arkadiusza Respondka z granicy pola karnego, ale remisowy stan utrzymywał się przez kwadrans. W ostatniej fazie meczu do głosu doszli przyjezdni: w 70. minucie na 2:1 trafił Łukasz Szołtysik, a w 79. minucie wynik ustalił Przewodnik, zdobywając swoją drugą bramkę w spotkaniu.

Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Iskry w tym sezonie, dzięki któremu ekipa z Tarnowskich Gór zrównała się punktami z Sokołem (po 14 "oczek"). Po 12 kolejkach oba zespoły plasują się na miejscach 10-11.

Z meczowych ciekawostek warto wspomnieć bramkarza Iskry, który całe spotkanie rozegrał w treningowym znaczniku, aby odróżnić się od zawodników Sokoła:

Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" Zbrosławice wystartował w seniorskich rozgrywkach Podokręgu Bytom latem 2014 roku. Po czterech sezonach na najniższym szczeblu wywalczył awans do Klasy A, gdzie rywalizuje do dzisiaj. Ciekawostką jest fakt, że chociaż jest to drugi zespół ze Zbrosławic, to jedyny grający na ich terenie - Sokół korzysta z boiska przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, natomiast występująca w "okręgówce" Drama Zbrosławice swoje mecze rozgrywa na boisku położonym w sąsiednich Ptakowicach (administracyjnie należących do Gminy Zbrosławice).