26/11/2021

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Po trzech ligowych meczach bez zwycięstwa, Piast Gliwice w końcu z kompletem punktów. Zespół Waldemara Fornalika pokonał na własnym boisku Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1 na inaugurację 16. kolejki ekstraklasy, odwracając losy spotkania w drugiej połowie. Tym samym stadion przy Okrzei nadal pozostaje niezdobyty przez "Słonie".

Ten mecz mógł fantastycznie rozpocząć się dla gości. Już w 4. minucie Muris Mešanović wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Ariela Mosóra, ale jedenastkę zmarnował Roman Gergel, który strzelił obok słupka. W odpowiedzi do ataku ruszył Piast i... już po minucie do bramki trafił Damian Kądzior, ale sędziowie słusznie odgwizdali pozycję spaloną pomocnika gospodarzy. Gdy wydawało się, że do przerwy przy Okrzei nie padnie żaden gol, długą piłkę przez pół boiska zagrał Artem Putiwcew, jej lot źle obliczył Jakub Czerwiński, a Mešanović w sytuacji sam na sam pokonał Františka Placha. Po zmianie stron gospodarze zabrali się do pracy i zasłużenie odwrócili losy meczu. W 52. minucie zrehabilitował się Czerwiński, który wykorzystał dośrodkowanie Kądziora z rzutu wolnego. Na 20 minut przed końcem wynik - na raty - ustalił Patryk Sokołowski. Zespół z Niecieczy nie oddał na bramkę Piasta ani jednego celnego strzału, a w całym spotkaniu w światło bramki trafił tylko raz, w akcji bramkowej.

Obiekt w Gliwicach nie jest szczęśliwy dla ekipy "Słoni", które przy Okrzei jeszcze nigdy nie zdołały podnieść z murawy kompletu punktów. Po piątkowym spotkaniu wyjazdowy bilans  spotkań z Piastem w wykonaniu zespołu z niecieczy prezentuje się następująco: 0-2-5, bramki: 5:14.

Szybki rzut oka na trybuny pozwalał stwierdzić, że spotkanie z Termaliką nie cieszyło sie wśród kibica szczególnym zainteresowaniem. Na trybunach w piątkowy wieczór zasiadło zaledwie 2339 widzów, co jest najsłabszym wynikiem przy Okrzei w tym sezonie. Gospodarze utworzyli ok. 100-osobowy młyn i prowadzili rwany doping. W sektorze gości kilkunastu sympatyków "Słoni" z dwiema flagami, swoją obecność zaznaczyli na wejściu na sektor, ale niemal cały mecz oglądali w ciszy.

26.11.2021; Polska, Ekstraklasa:
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
0:1 - Muris Mešanović 45'
1:1 - Jakub Czerwiński 52'
2:1 - Patryk Sokołowski 71'

W 4. minucie Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica) nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).