25/10/2021

Majer Klasa A: Tęcza Wielowieś - Naprzód Żernica

Takiego wyniki się nie spodziewałem. W Wielowsi, w ramach 12. kolejki zabrzańskiej Klasy A, miejscowa Tęcza podejmowała Naprzód Żernica. Oba jedenastki można określić mianem "zespołów środka tabeli", dlatego typowałem wynik "na styku", być może nawet remis (oby tylko nie bezbramkowy!). Tymczasem spadkowicz z "okręgówki" rozgromił przyjezdnych aż 6:0.

Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Roberta Smolarza, który najpierw wykorzystał sytuację sam na sam, a po pięciu minutach wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niespełna kwadrans po zmianie stron zawodnik Tęczy skompletował hattrick, a w przeciągu następnych 15 minut dwa kolejne gole dołożył Andreas Osman. Wynik w 85. minucie ustalił Jacek Czyżykowski.

Warto dodać, że goście do Wielowsi dojechali tylko z dwójką (?) rezerwowych zawodników, a obaj zmiennicy na boisku pojawi się wraz ze startem drugiej połowy.

Dzięki zwycięstwo Tęcza awansowała z 11. na 10. miejsce w tabeli (kosztem Carbo Gliwice). Mimo porażki Naprzód... także awansował o jedno miejsce w tabeli, a wszystko za sprawą porażki Ruchu Kozłów z Zaborzem Zabrze, co wyrównało dorobek punktowy tych trzech, a w małej tabeli najlepszy bilans ma ekipa z Żernicy, dzięki czemu wskoczyła na 6. lokatę.