31/10/2021

Majer Klasa A: Gwarek Zabrze - KS 94 Rachowice

W spotkaniu 13. kolejki zabrzańskiej A Klasy zespół Gwarka Zabrze pokonał na własnym boisku  drugi w tabeli KS 94 Rachowice 4:1, a wynik ustalony został już w pierwszej połowie. Dzięki zwycięstwu gospodarze utrzymali kontakt z czołówką, zbliżając się do wicelidera na jeden punkt. Na czele, z pięciopunktową przewagą, pozostaje Concordia Knurów, z którą Gwarek zmierzy się w następnej kolejce.

Plan na sobotnie przedpołudnie był zupełnie inny. O 11:00 Sparta Katowice mierzyła się z Tęczą Błędów z Dąbrowy Górniczej, a katowiczanie mieli szanse objąć fotel lidera w swojej grupie śląskiej "okręgówki" (potrzebowali zwycięstwa lub remisu oraz potknięć AKS Mikołów i rezerw Zagłębia Sosnowiec). Mecz zapowiadał się zatem ciekawie, jednak po dotarciu na miejsce okazało się, że... to nie to miejsce. Na boisku "Rapid", z którego korzysta Sparta, rozpoczęły się właśnie prace związane z wymianą murawy (wg planu mają potrwać 2-3 miesiące), dlatego mecz z Tęczą rozgrywany jest na obiekcie Podlesianki Katowice. Stąd decyzja o przenosinach do zabrzańskich Biskupic, gdzie Gwarek swój mecz rozpoczynał dopiero o 11:30

Co równie ważne: spotkanie w Zabrzu także zapowiadało się interesująco. Na przeciw siebie stanęły bowiem 3. i 2. drużyna tego sezonu. Ponadto gospodarze liczyli na podtrzymanie zwycięskiej serii (komplet punktów w ostatnich czterech meczach), goście natomiast podchodzili do spotkania podbudowani wygraną z liderującą Concordią Knurów w poprzedniej kolejce.

Początek meczu wskazywał, że może być to wyrównane spotkanie, bo w pierwszych dziesięciu minutach oba zespoły wymieniły się ciosami. W 4. minucie Gwarek wyszedł na prowadzenie po golu Marcela Janika, ale Karol Zdunek szybko doprowadził do wyrównania. Było to jednak wszystko, co tego dnia ustrzelili goście z Rachowic, bo Gwarek jeszcze w pierwszej połowie dorzucił trzy bramki. W 19.minucie prowadzenie gospodarzom dał Robert Salamon, dziesięć minut później ponownie trafił Janik, a po kolejnych dziesięciu minutach drugiego gola dopisał na swoje konto Salamon, ustalając tym samym rezultat spotkania.

W zespole Gwarka rzuciły mi się w oczy... wysokie numery większości zawodników. Z numerem "podstawowej jedenastki" w meczu z KS 94 Rachowice występował tylko bramkarz.

Po 13. kolejce w czołówce tabeli zabrzańskiej A Klasy bez zmian - pierwsza pozostaje Concordia Knurów (34 punkty), która zwiększyła swoją przewagę nad KS 94 Rachowice (29). Dzięki zwycięstwu do wicelidera doskoczył Gwarek (28), a zabrzan w najbliższy weekend czeka wyjazd do Knurowa na ciekawie zapowiadający się mecz z Concordią.