24/11/2019

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Wisła Płock

Trwa fatalna passa zabrzan. W 16. kolejce Górnik tylko zremisował na własnym boisku z Wisłą Płock, przedłużając tym samym do dziewięciu swoją ligową serię spotkań bez zwycięstwa. Podopieczni Marcina Brosza po raz ostatni wywalczyli komplet punktów w meczu ekstraklasy... trzy miesiące temu, wygrywając u siebie z Koroną Kielce 3:0.

Spotkanie z Wisłą zaczęło się dla zabrzan bardzo dobrze, bo już w 11. minucie Igro Angulo dał gospodarzom prowadzenie - Hiszpan niespodziewanie otrzymał piłkę w okolicach 20. metra i bez namysłu uderzył zza pola karnego tuż przy słupku, nie dając Thomasowi Dähne żadnych szans. Płocczanie odpowiedzieli jednak błyskawicznie, bo już po pięciu minutach było 1:1, a to za sprawą Ricardinho, który najprzytomniej zachował się w polu karnych przy rzucie rożnym i dośrodkowaniu Dominika Furmana. W 40. minucie goście zademonstrowali niemal podręcznikowy kontratak - pod ich polem karnym piłkę stracił David Kopacz, a po 15 sekundach na tablicy wyników było już 1:2, chociaż Giorgi Merebaszwili pokonał Martina Chudego dopiero po dobitce. Górnika przed porażką uratował w 71. minucie niezawodny Angulo, który wykorzystał świetne podanie Łukasza Wolsztyńskiego, chociaż należy dodać, że w 89. minucie zabrzanie mieli jeszcze doskonałą okazję do wywalczenia kompletu punktów, ale po strzale Mateusza Matrasa Wisłę uratował słupek.

Podział punktów dla obu zespołów oznacza... status quo. Górnik po 16. kolejkach pozostaje na 12. miejscu w tabeli, a Wisła obroniła 6. lokatę. Dla zabrzan był to jednak dziewiąty ligowy mecz bez zwycięstwa. Górnik po raz  ostatni komplet punktów w meczu ekstraklasy wywalczył... w końcówce sierpnia, gdy na własnym boisku pokonał 3:0 Koronę Kielce. Od tamtego meczu podopieczni Marcina Brosza zanotowali trzy porażki (w tym bolesne 1:5 z Legią w Warszawie przed tygodniem) i siedem remisów (wliczając już wynik spotkania z Wisłą). Na pocieszenie kibicom "Trójkolorowych" pozostaje zanotowane w międzyczasie wyjazdowe zwycięstwo 6:0 z Polonią Środa Wielkopolska w I rundzie Pucharu Polski, ale pucharowa przygoda zdążyła się już zakończyć w Łodzi porażką 0:2 z tamtejszym ŁKS-em.

W sektorze gości obecna skromna delegacja z Mazowsza (ok. 60 osób), jednak po obu stronach stadionu brak opraw.