08/04/2019

Lotto Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Legia Warszawa po raz drugi w tym sezonie lepsza od Górnika, chociaż w Zabrzu "Wojskowi" zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w końcówce, odwracając losy spotkania w ostatnim kwadransie. Bohaterem gości został Carlitos, którego dwa gole zapewniły Legii cenny komplet punktów i utrzymanie kontaktu z przewodzącą tabeli Lotto Ekstraklasy Lechią Gdańsk.

Mimo położenia na niemal dwóch przeciwnych biegunach w ligowej hierarchii, o dziwo to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie, gdy w 28. minucie Walerian Gwilia dośrodkował w pole karne, a Igor Angulo bez problemów pokonał Radosława Cierzniaka. Mało tego -  napastnik Górnika mimo wpisania się na listę strzelców mógł być na siebie wściekły, bo przy odrobinie lepszej skuteczności we wcześniejszych sytuacjach, po podaniu Gwilii powinien cieszyć się ze skompletowania hattricka.

Legia długo nie potrafiła sforsować zabrzańskiej defensywy, ale - jak okazało się w ostatnim kwadransie gry - mecz z Górnikiem był wieczorem hiszpańskich napastników. Niestety dla gospodarzy ich reprezentant wypadł zdecydowanie gorzej, bo właśnie w 75. minucie Angulo zagrał ręką we własnym polu karnym w zupełnie niegroźnej sytuacji. Słusznie podyktowaną "jedenastkę" na bramkę zamienił Carlitos, a na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry napastnik Legii po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zapewniając "Wojskowym" zwycięstwo.

Na kolejkę przed końcem regularnego sezonu ekstraklasy Legia plasuje się na 2. pozycji i utrzymuje trzypunktowy dystans do liderującej Lechii Gdańsk, która wygrała na własnym boisku 1:0 z Lechem Poznań. Gorsze nastroje zapanowały natomiast w Zabrzu, bo Górnik nie tylko spadł z 12. na 14, lokatę, ale także znacząco zmniejszył przewagę nad znajdującymi się w strefie spadkowej Wisłą Płock (1 punkt) i Zagłębiem Sosnowiec (4 punkty). Nie można wykluczyć scenariusza, w którym ostatnią fazę sezonu piłkarze Marcina Brosza będą rozpoczynać "spod kreski".

Mecz z Legią oglądało z trybun ponad 23 tysiące widzów, niestety ze względu na zakaz wyjazdowy sektor dla przyjezdnych pozostał pusty.